Hakkımda


Katıldığı Seminerler

 • Kimya Sektörü ile ilgili Meslek Hastalıkları

  • BTSO Akademi Projesi kapsamında; "KİMYA SEKTÖRÜ İLE İLGİLİ MESLEK HASTALIKLARI" konulu seminer düzenlenecektir.

   Söz konusu seminer 22 Şubat 2017 Çarşamba günü, 14.00-17:00 saatleri arasında Odamız hizmet binasında gerçekleştirilecektir.
   Meslek hastalığı, sigortalının çalıştığı ve yaptığı işin niteliğinden dolayı tekrarlanan bir sebeple veya işin yürütüm şartları yüzünden uğradığı geçici veya sürekli hastalık, bedensel veya ruhsal özürlülük halleridir.

   İş yerlerinde en çok karşılaşılan etkenlerin başında kimyasal maddeler gelmektedir ve dolayısıyla en sık görülen meslek hastalıkları gruplarından biri de kimya sektörü ile ilgili grubu oluşturmaktadır. Çalışanlar kimyasal maddelere direkt temas ederek, solunum veya sindirim yolu ile toksik maddelerin kana karışması ile çeşitli hastalıklara yakalanabilirler.

  • İlgili seminer'de Medical Park Hastanesi Hekimleri tarafından gerçekleştirilen seminerde daha çok klinik tanı üzerine bilgiler aktarıldığı için iş güvenliği uzmanlarından daha çok stajyer, pratisyen hekim arkadaşlarımız için daha uygun olan bir eğitim oldu. Yinede emek verip değerli zamanlarını ayırıp gelen hekimlerimizin gayretleri için çok mutlu olduk. Yönetim Akademisi Bursa OSGB birimini temsilen 4 arkadaşımızlabirlikte eğitime katıldık.

 • Kişisel Koruyucu Donanımların (KKD) Piyasa Gözetimi ve Denetimi Bilgilendirme Semineri

  • Tarih: 02/03/2017 Perşembe
   Program Akışı
   Saat : 09.30-12.30
   Yer   : SGK İl Müdürlüğü Toplantı Salonu
   09.30-10.00 Kayıt
   10.00-10.15 Açılış Konuşması (Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Temsilcisi)
   10.15-11.00 Kişisel koruyucu Donanımların Secimi ve Kullanımı
   6331 sayılı Kanunda KKD nin yeri ve önemi
   KKD ürün grupları ve ilgili standartlar
   KKD seçiminde ve kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar
   11.00-11.15 Ara11.15-12.00 KKD’lerin Pisayasa Gözetemi ve Denetimi (PDG)İlgili Mevzuat
   PDG Faaliyetleri
  • Seminer iş güvenliği uzmanları ve piyasaya iş güvenliği ekipmanlarını sunan firma çalışanları adına başarılı bir şekilde geçmişti, sunumun sonrasında sorulara yanıt veren konuşmacımız Aykut Karakavak Bey aklımıza takılan sorulara net cevaplar vererek sunumunu başarıya tamamladı 

 • İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları Neden Azalmıyor

  • 21.03.2017 Saat 14:00 - 17:00 'de düzenlendi,
   Btso Akademi ve Kalder Türkiye Kalite Derneği Bursa Şubesi yönetimi tarafından gerçekleştirilen seminerde Tofaş İş, Yangın, Acil Durum Yöneticisi Ayhan Aydın, Dönüşen Adam Kurucusu Nuri Ersan ve Küçükarda Hukuk Bürosu Avukatları, Kalder Yöneticileri Tabipler Odası İşyeri Hekimliği Komisyon Başkanı Bülent Bey in sunumlarıyla tamamlanan seminerde genel olarak aşağıdaki başlıklar incelendi.
   Toplantının ilk bölümünün biz iş güvenliği uzmanları adına çok verimli geçtiğini söyleyebilirim, Bülent bey de işyeri hekimleri ile ilgili bilgileri ile sektör profesyönellerini bilgilendirmeye yönelik sunumuyla başarılı bir çalışma gerçekleştirmişti. Seminere katılım amacıyla bizlere ulaştıran, katılım konusunda kolaylık sağlayan Yönetim Akademisi A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Hamit Kocaman'a, Bursa Osgb Birim Sorumlumuz Funda hanıma ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum.