İSG Çalışma Süreleri ve Çalışan Sayısı Hesaplama Programı

Selamlar değerli arkadaşlar bir süredir internet üzerinden c# ve php programlama dilleri hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum, aslında uzun zamandır yazılıma ilgim vardı ancak bana uymadığını düşünerek bir kaç denemeden sonra bırakmıştım,

Geçtiğimiz günlerde youtube.com/sendekodyaz isimli bir kanalda tanıştığım muammer bey in anlatımlarıyla yaklaşık 7-8 günde basit düzeydeki ilk programımı yazdım, ilk yazdığım program 300 kod satırından oluşuyor bazı yerlerde programın kodlarını tekrar ettirmek zorunda kaldım, metodlar ve sınıflar a fazla hakim olamadığım için program küçük olduğu için çalışmasında bir sorun oluşturmuyor. Ancak proje daha büyük olsaydı bu şartlarda çalıştırmak mümkün olmayacaktı, ilerleyen günlerde kod satırlarını azaltabilmek için metodlar ve sınıflar ı tekrar gözden geçireceğim. Bu sebeple fırsat buldukça yukarıda paylaştığım kanala sık sık başvuruyorum. Programlamayı basit anlatımlarla sunmasından dolayı gerçekten çok büyük bir mutluluk duydum, kendisine tekrar teşekkür ediyor eğitimlerinin devam etmesini ümit ediyorum.

Programlamanın temel mantığını anlayabilmek amacıyla farklı programlama dilleri ile ilgili derslerin yanında yavaş yavaş ingilizcemide geliştirmeye çalışıyorum, yine günlük dilde konuşulanları (biraz yavaş olursa yada yazı daha iyi olur) anlayabiliyorum ancak teknik dilde ingilizce ihtiyacımı karşılamıyor bu gibi çalışmalara vakit ayırınca yazmaya pek vakit ayıramadım, bu nedenle kısa bir ara vermek zorunda kaldım.

Bu günki yazıda ise ilk yazdığım program hakkında bilgilendirme yapıp paylaşım linkini buraya ekleyeceğim, belki ihtiyacı olan kullanmak isteyen İş Güvenliği Uzmanları olabilir.

İşyerlerinde İş Güvenliği hizmeti sunarken bazı bilgilere ihtiyacımız oluyor, sürelerin az işyerlerinin fazla olması gibi sebeplerle bazen bu sayıları karıştırabiliyor yada unutabiliyoruz. Bu sebeple ben ihtiyaç olduğunu düşünüp hazırladım.

İyi Çalışmalar dilerim.

Çalışma ve Çalışan Süre/ Sayı hesaplama programı v.1.0.0.0
Programı indirmek için tıklayın

Ekran Görüntüsü 1

Şu anda sadece çalışma süreleri ve personel sayıları hesaplamaları çalışmaktadır, ilerleyen dönemlerde acil çıkış kapı sayısı yangın tüpü sayısı gibi ve kaza sıklık ve ağırlık oranları da eklenecektir.

Ekran Görüntüsü 2
Resimde görüldüğü gibi çalışan sayısı alanına rakam girildiğinde çalışma süresini saat üzerinden hesaplıyor firma çok tehlikeli sınıfta ise diğer sağlık personelini dakika cinsinden hesaplıyor. altında da yardımcı personel sayılarını kişi sayısı olarak belirtiyor

Yorumlar