Çözüldü! Youtube Üzerinden Tek ve Toplu Video Nasıl İndirilir.

Bu gün yine küçük püf noktalarından birine değineceğiz. İnternette görsel işitsel yayınların gelişmesi ile birlikte görüntü yazarlığı bambaşka bir boyuta taşındı, bunda şüphesiz video yayıncılarından daha çok bu konuya alan sağlayan Youtube, Vimeo, Dailymotion ve izesene gibi video yayın sahalarının çok büyük etkisi var, ancak bunlar içinde video içeriklerin en fazla yüklendiği ve halen Dünya da ve Türkiye de en çok ziyaret edilen Youtube.com un açık ara önde olduğunu söyleyebiliriz.

Hal böyle olunca dünyanın bu en büyük video sitesinden video indirmek bazen sorun olabiliyor. Youtube da bildiğiniz üzere iki sistem var birincisi kanallardan yayınlanan videolar ve bunların indirilmesi, diğeri ise kanal yada kullanıcılar tarafından oluşturulmuş olan video listelerinin indirilmesi bu konuyu bu yazıada ele alıp;

 1. youtube da video indirme  
 2. youtube play list, youtube toplu video indirme 

metodlarını açıklayacağız.

Youtube Üzerinden Tek Video Nasıl indirilir.

Bunun için sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmamız yeterlidir.

 1. Öncelikle youtube.com üzerinden indirmek istediğimiz sayfayı açıyoruz. Bunu bir numaralı resimde aşağıda görebilirsiniz.
 2. Sonrasında ise yine bu linkin www. kısmından sonraki kısmına ss yazıyorsunuz yani link aynen şöyle oluyor www.ssyoutube.com...... diye devam ediyor enter a basın yeni bir sayfa açılacak
 3. Bu sayfada Save from yüklü olmadan video indir linkine tıklayın.
 4. Yeni çıkan sayfamızda video çözünürlük özellikleri ve yanında indir butonu var istersek default gelen ekrana istersek bizim istediğimiz çözünürlüğe tıklayıp indir butonuna tıklayıp kolayca videomuzu indirebiliriz.

Resim 1
Resim2


Resim 3
Bu şekilde hiç yorulmadan beğendiğiniz tüm videoları kolaylıkla bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. 

Youtube Toplu Video İndirme

Youtube üzerinde bazen listeler görürsünüz, bu listeler belirli bir konu üzerinde yoğunlaşmış tüm videoların içerik sahibi yada başka kullanıcılar tarafından birleştirerek oluşturdukları sürekli oynatım alanlarıdır, bunu bu gün çok fazla alanda görebiliyoruz, komik video listeleri, iş güvenliği video listeleri, kpss konu anlatım listeleri gibi, haliyle ilgilendiğimiz bu konularda güzel yayınlar gördüğümüzde, internete bağlı kalmamak yada çevirim dışı çalışma özgürlüğüne sahip olmak için bu videoları indirmek isteyebiliriz.

Böyle bir ihtiyacımız olduğunda aşağıdaki online Youtube Toplu video indirme adresini ve IDM İnternet download manager programı ile bu işlemi başarıyla tamamlayabiliriz.

 1. https://youtubemultidownloader.com/playlist.html
 2. youtube.com adresinde indireceğimiz listenin linkini kopyalayalım ben öğrenme psikolojisi listesini kopyaladım örnek olarak https://www.youtube.com/watch?v=t1ipQFOQl8E&list=PL5kIOunpmSBPxF7yQ7JOsFMZzhx15QR2h 
 3. Bu linki 1. sıradaki adresimize gidip Play List Linki kısmına gelip yapıştıralım hemen linkin altında % de değeri ile nekadar videonun indirilebilir olduğunu kontrol etmenizi sağlayan bir alan var burası 100 % olduğunda tüm videoları indirebilir halde linkini görebileceğiniz paragraf alanında yeni bir link belirecek aşağıdaki resimde görüldüğü gibi 3 nolu alan buraya tıklayıp Ctrl+A ile tüm linkleri seçip Ctrl + C ile kopyalıyoruz.
 4. Şimdi IDM isimli programımızı açıp Görevler linkine tıklayıp açılan alt linkte ise Panodan toplu indirme linki ekle linkine tıklayalım ve edindiğimiz ve kopyaladığımız youtube video listesi indirme linkini Ctrl+V ile bu alana yapıştırıyoruz. Artık indirme alanı bizlere tüm videoların liste olarak indirilebilir olduğunu gösterir hale gelecek ve linkleri İnternet download manager indirme kuyruğuna eklediğini göstermektedir. henüz indirme başlamadı son işlem olarak
 5. IDM üzerinden K.İndir. butonuna tıklayıp artık tüm youtube video listesindeki derslerin indirilmesinin başladığını görebiliriz.
Resim 4 - Youtube Multi Downloader Ana Sayfası

Bu bilgiler eşliğinde video arşivinizi daha kolay oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

İyi Çalışmalar


Yorumlar