Yönetim Akademisi Bursa OSGB İftar Etkinliği

Geçtiğimiz cumartesi günü Yönetim Akademisi OSGB Bursa Üçevler Mahallesinde bulunan ofisimizde çalışma arkadaşlarımız ve yöneticilerimizle birlikte bir iftar etkinliği gerçekleştirdik, iftarda 2013 yılından bu yana tanıştığımız 2015 yılından bu yana da yakinen görüştüğümüz Abdullah abinin kuran tilavetiyle başlayan etkinlik güzel bir şekilde geçti, aslında güzel demekten imtina ediyorum.

İslam aleminin dört bir yanında kan akarken, masum olduğuna katiyetle inandığım bir kaç arkadaşım özgürlüklerinden mahrumken eğleniyor olabilmek (kendi adıma) miğdemi kaldırıyor, yanı başımızda suriyede 6. yılına giren iç savaş, körfez ülkelerinin ve okyanus ötesinin katar hakkında başlattığı yeni oyunlar, yeni savaşların, akacak kanların haberi gibi gelirken eğlendik güzeldi demek (yine kendi adıma) hakikaten midemi kaldırıyor.

Kurulan sofraya, anlayışa, verilen emeklere bakıp elhamdülillah diyoruz, ancak etrafımızda olan bitenleri gördüğümüzde, gözlerimizde yaş, gönüllerimizde bir sızı haline geliyor. Blogumda genelde güzel haberlerden, tanıtımlardan, bilgilendirmelerden bahsediyorum. Ancak hayatın acı gerçekleri de hergün etrafımızda deveran ediyor.

İftar vakitleri, sahurlar, daha doğrusu yaşadığımız her an, ne olur dua edelim, ne olur çalışalım, ne olur gayret edelim. Daha iyi bir dünya için, daha yaşanılabilir bir cihan için, kainata hükmetmeye imkanımız yok ancak Nefislerimiz ile savaşabiliriz. Allah bizleri Nefislerine galip gelen kullarından olmayı nasip etsin, bizi bu yönde gayrete sevk etsin.

10 haziran akşamında gerçekleştirdiğimiz iftar etkinliği geçen seneye nazaran daha iyiydi, iftar etkinliklerinde hoparlör sıkıntısı yaşamıştık, internette bir kaç taşınabilir hoparlör ve mikrofon sistemi araştırdım. Bu konuyla ilgili de ilerleyen zamanlarda küçük bir yazı gerçekleştiririm.

Fotoğraflar Canon 700D cihazda manuel çekim düşük gün ışığı (saat 20:25) altında çekilmiştir. 
Yorumlar