5 Bursa Osgb İşletmesi ve Alexa Ülke Sıralaması

Selamlar bu yazımızda Bursa'da faaliyet gösteren Osgb (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi) olarak adlandırılan, kuruldukları illerde ve sınır illerine iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunan (isg hizmetleri için Bknz. İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Nelerdir? ) Osgb 'lerin Bursa 'da faliyet gösteren  (merkezi Bursa 'da olan) 5 Bursa Osgb Firmasının internet sitesini inceleyeceğiz.
* Bu yazıda Bursa 'da faaliyet gösteren Osgb Firmalarının web sitelerinin kalitesi ziyaretçi değerleri ve firmalar hakkında kısa bilgiler verilmektedir.
Eğer İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmeti almak istiyorsanız İSG Hizmetleri Teklif Formu'na tıklayıp çıkan formu doldurabilirsiniz. değerler Google Search Console, Alexa, Google Adwords, R 10 Net Web Site analiz bilgilerinden faydalanılarak yapılmıştır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerini alırken işimizi şansa bırakmamız, bu işi bilen işletmelerden hizmet almamız yaşanan kazaların önlenmesi ve hayatların son bulmasının en büyük çarelerinden birisi olması sebebiyle büyük bir önem arz ediyor. Bu Nedenle Bursa 'da faaliyet gösteren Osgb 'lerinden 5 Firma için bir inceleme yazısı ekliyorum.

*Blog sitemde çalıştığım işyerlerinin bilgilerini aktarmak ve sektördeki tecrübelerimi paylaşmak gibi amaçlarım sebebiyle Bilgisayar, İş Güvenliği gibi konularda işletmelerimin de tanıtımlarını yapıyorum. Bunu yazılarımda özellikle belirtiyorum bazen yorum yazan arkadaşlar yapılan işi sanki bir suçmuş gibi göstermeye çalışıyorlar. Ancak yaptığım iş sadece tanıtım. Bunu göz önüne alarak yazılarımı takip ederseniz sevinirim.

1- Yönetim Akademisi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi

Bursa 'da faaliyet gösteren Osgb, İş Güvenliği Firması
Yönetim Akademisi Bursa Osgb Firması 2013 yılından bu yana İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerini sürdürmele birlikte Periyodik kontrol, Ortam Ölçümleri, Kalite Belgelendirme, Eğitim Danışmanlığı, Kosgeb Destekleri ile ilgili proje çalışmaları yapmaktadır.
Yönetim Akademisi Özcan Toguç ve Hüseyin Demirgıran ortaklığı ile temelleri 2004 yılında atılan bir işletme 2015 Mayıs ayından bu yana bende bu işletme de çalışıyorum. İşletmeyle ilgili daha ayrıntılı bilgi için Bursa Osgb Firmalarını Tanıyalım başlıklı yazıma bakabilirsiniz. Yönetim Akademisi bünyesinde bulunan diğer firmalarla birlikte İş Güvenliği, İşyeri Hekimliği, Diğer Sağlık Personeli, Periyodik Kontroller, Ortam Ölçümleri, Kalite Belgelendirme, Eğitim Danışmanlığı, Girişimcilik Eğitimleri, Kosgeb Destekleri, Kişisel Gelişim Eğitimleri gibi alanlarda faaliyet gösteriyor şu an Bursa, Manisa ve Tekirdağ 'da bulunan Ege ve Trakya, Marmara Bölge Müdürlükleri ile 3 ilde 17 ilde İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmeti veriyor. Alexa Türkiye Sıralamasında 78,398  sırada bulunuyor.
Yönetim Akademisi Alexa.com sıralaması

2-Yeşil Nokta Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi

Yeşil Nokta Osgb 2012 yılı sonlarında kurulmuş, Bursa ve sınır illerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri sunan Bursa osgb firması
Yeşil Nokta Osgb firması Bursa, Yıldırım 'da bulunan işletmesinde ,Personel, Eğitim döküman hizmetleri, periyodik kontrol hizmetleri, gibi hizmetleri sunmaktadır, İşletmenin Genel Müdürü Mücahit Sözen ile daha önce yaptığımız Bursa Osgb Ligi adı altındaki amatör halı saha organizasyonlarında Yönetim Akademisi Çalışanları ile birlikte 4 kez müsabaka gerçekleştirmiştik. Oynadığımız karşılaşmalar gerçek bir kardeşlik ve saygı çerçevesinde gerçekleştirmiştik, orada başlayan dostluğumuz halen devam etmekte bu nedenle Yeşil Nokta Osgb çalışanlarına da ayrıca teşekkür ediyorum. Bursa Osgb Ligi hk daha detaylı bilgi için şu link 'e tıklayabilirsiniz.Yeşil Nokta Osgb firması alexa ülke sıralamasında 180,023. sırada bulunmaktadır.

3- Gözetim Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi 

Gözetim Akademisi Osgb Üçevler mh. hizmet ofisinde 2013 yılından bu yana Bursa 'da İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetleri vermektedir.
Üçevler Mh. Hizmet biriminde iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri sunan Gözetim Osgb 2013 yılında Gözetim AŞ adıyla İş Güvenliği Uzmanı ve İş Yeri hekimi olan ortakları tarafından kurulmuştur. Alexa ülke sıralamasında Gözetim Osgb Web Sitesi 70.134 . sırada yer almaktadır.

4- Lider Akademi Osgb 

Lider Akademi Osgb Bursa Küçük Sanayi Aknil Plaza'da 2014 yılından bu yana hizmet vermektedir. 
Aknil Plazadaki yerleşkesinde 2014 yılından bu yana hizmet veren Lider Akademi Bursa Osgb Firma Kurucu Genel Müdürü Hakan Yılmaz ile daha önce 2013 yılında İsgdem 'de 1 yıl kadar beraber çalışmış ve kendisiyle tanışma fırsatı bulmuştum. Lider Akademisi yakın zamanda web sitesini yenilediğini gördüm, bu sebeple alexa da ülke sıralamasına henüz dahil olmamış durumda.

2- İSGDEM Osgb & Eğitim Kurumu

İsgdem Osgb Bursa 'daki faaliyetlerine 2015 yılı itibari ile son verip İstanbul Osgb Firması Toraman Osgb 'de hizmetlerine devam etmektedir.
Bursa Osgb Firmalarından bahsederken İsgdem Osgb firmasından bahsetmeden geçmek olmaz sanırım. 2011 yılında İsgdem Eğitim Kurumu olarak Kurucusu Mesut Toraman ile hizmete başlayan İsgdem Osgb 2013 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Osgb Yetki Belgesi ile Bursa' da iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri vermeye başlamıştır. 2013 2015 yılları arasında Mesut hocam ile çalıştım. Ne yazık ki 2015 yılı sonrasında Osgb hizmetlerini İstanbul 'da bulunan Toraman OSGB 'ye taşıyarak İstanbul 'da Osgb hizmetlerine devam etmektedir. Alexa ülke sıralamasında 105,539. sırada bulunmaktadır.


Yorumlar