Kamera Kayıt Cihazı Tavsiyesi

Bursa Osgb (Yönetim Akademisi) şubelerimizden birinde kamera kayıt cihazındaki yaşadığmıız bir arıza sebebiyle (Eski kayıt cihazımız bulwark) kamera kayıt cihazını değiştirmeye karar verdik. İnternette yaptığım araştırmalarda uygun fiyat ve yüksek kalite bir kamera kayıt cihazı için google 'da araştırma yapmaya başladım. Biz ihtiyaç dahilinde 4 kameralık bir sistem araştırdığımız için yazıyı buna göre hazırladım. Ancak markayı yada anlatmaya çalıştığım yeni özellikleri dikkate alarak alacağınız kamera kayıt cihazlarında bu yazıda aktarmaya çalışacağım özellikleri dikkate alabilirsiniz.

Araştırdığım kamera kayıt cihazları

 • RT-6104J HDMI 4 KANAL 960H MİNİ 1U STANDALONE DVR
 • DVR SPY SP-9608 8CH SUPER DVR (DVR+NVR+HVR) FullHD 1920x1080
 • dahua hcvr5216a 1080 p 4 kanal kayıt cihazı
 • REKVISION 4 Kanal H.264 Digital Video Recorder RT-5004
Alım yaptığımız kamera kayıt cihazı
 • RT-6104J HDMI 4 KANAL 960H MİNİ 1U STANDALONE DVR

  Aldığımız kamera kayıt cihazının kurulumu önceki (2005-2015 yılları arasındaki) kamera kayıt cihazlarındaki gibi port yönlendirme yapıldıktan sonra internet ortamında izleyebiliyorduk artık yeni sistemlerde UID GUID gibi bir tür kimlik idsi veriyor ve kurulumu yaptığınız cihazlarda bu id ile kurulum yaptığınızda ip adresine gerek kalmadan izleme yapılabiliyor. Toplam 270 TL + Kdv lik bir tutara mal olan kayıt cihazı (220 TL cihaz 50 Tl servis ücreti) için 500 gb lık diski eski arızalı kayıt cihazımızdan çıkarıp kullanmıştık, eğer diskte alacaksanız ortalama 180-240 tl arası 1 tb lık disk maliyetini de ekleyebilirsiniz.

  Kurulum,
  Kamera kayıt cihazını kurulum işlemleri gerçekten basit bir kaç ileri butonuna bastıktan sonra admin şifresini belirleyip sistemi açıyorsunuz. daha sonra bir karekod ekranı çıkıyor akıllı telefonunuza camviews yazılımını (Linki aşağıdadır) google play yada ios yardımıyla kurun
  ilk kullanıcı adı ve şifre alanını skip diyerek atlayın 
  çıkan ekranda qr code butonuna tıklayın ve monitörde görünen kare kodu okutun sonucunda size şöyle bir ekran çıkaracaktır

  Buradaki bilgilerin (telefonunuzda çıkan) ekran görüntüsünü alarak hangi telefona kurmak isterseniz aynı programı yükleyerek bu sefer karekod yerine manually seçeneğini seçerek buradaki bilgileri girdiğinizde cep telefonunuzdan görüntüleri izleyebilirsiniz.

  Iphone işletim sistemlerinde kurulum
  İphone iletişim cihazlarında da kurulum aynı olması sebebiyle burada kurulum işlemlerini tekrar etmiyorum.

  Windows işletim sistemlerinde kurulum
  aşağıda ilgili programlar başlığında bulunan windows işletim sistemi için yerleştirilmiş linke tıklayıp programı bilgisayarınıza kaydedelim NVClient_V6.00.00.7.exe isminde bir dosya 43 mb lık kurulumu başlatıp next, next, next ve finish e tıklayıp kurulumu bitirelim
  Programı açalım
  Login ekranı gelecektir admin password boştur bu ekranda ok butonuna tıklayalım
  Yukarıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.
  Üstteki butonlardan device Config butonuna tıklayalım, P2P yi işaretleyelim
  Uid kısmına GUId yazan yerdeki harf ve rakamlardan oluşan bilgileri girelim
  Save diyerek ekranı kapatabiliriz, bu işlemler tamamlandıktan sonra üst menüden live butonuna tıklayıp eklediğimiz kameranın üstüne çift tık ile kamera kayıt cihazını canlı izleme özelliğini açabiliriz. Daha sonra aşağıda kameralar listelenecektir (kayıt cihazı çarpıdan yeşile döndükten sonra) kameraların üstüne birer kez tıklayarak izleme ekranına getirelim, alt tarafta (orta bölüm birinci resimde görülür, kaçtane kamera görünmesini istiyorsak seçebiliyoruz.

  Kayıttan izleme, bunun için android işletim sistemlerinde camviews i çalıştırdığınızda ... işareti yanına tıkladığınızda playback butonuna tıklayalım gelen ekranda istediğimiz tarihi seçelim (güncel ay koyu renklerle görünür) search immediately butonuna tıklayalım gelen ekranda kayıtları izleyebiliriz.

  Windows için kayıttan izleme de programda üst menüde playback butonuna tıklayalım Remote device butonuna tıklayalım sayfanın en alt sol bölümünde remote search butonuna tıklayıp alt bölümde listelenen kayıtları izleyebiliriz.

  Kamera kayıt cihazları ile İlgili Programlar
  Camviews Android yayıncı Jack Chen

  Camviews İOS 

  Camviews Windows İşletim Sistemleri için

  Yorumlar