İnsanlık Yaşamaya Devam Ediyor!

Osgb firmaları'nda çalışan biz iş güvenliği uzmanları şahsi araçları yada şirket araçlarını kullanarak bunların olmadığı durumlarda ise toplu ulaşım araçları ile iş sağlığı ve güvenliği hizmetini sunmaya çalışıyoruz. Geçen aylarda Gürsu Organize Sanayi firmalarından birinde firma ziyareti yapmak amacıyla Bursa'mızda üretilen yerli vagonlarla (hafif raylı sistem) ürettiği metro'yu kullanarak yolculuk ediyordum, genelde yoğun sıkışıklık içinde binebiliyoruz bu araca, neyse bu ayrı bir mesele olmakla birlikte yaşlı bir amca kenarda oturuyor, bir genç çocukta amcaya yer verdi, Amca İnsanlık Ölmemiş Daha var diyordu, yandaki amca güldü bizide biraz tebessüm ettirdi.
Bazı günler Bursa Organize Sanayi Bölgesinde bulunan firmalarımıza isg hizmetleri ile ilgili firma ziyaretleri gerçekleştiriyoruz, ulaşımda metro sonra aktarma ile Organize Sanayi içini gezen sarı otobüsleri kullanıyorum. Rekor Dokumacılığın önünde bir kaç kez denk gelmişti, Fatih isimli bir güvenlik görevlisi arkadaş, her gün belirli vakitler, otobüs şöförlerine, elinde bir çay bardağı bazen karton bazen cam, otobüsü durdurup şöföre ikram ediyor.
 Rekor dokumacılık Manisa Merkezli Zorlu grubu, firması olmasına rağmen Bursa sanayisinin gelişmesine (özellikle tekstil) çok büyük katkıları olmuş güzide bir kurum, çok fazla kurum hakkında bilgim olmamasına rağmen kişisel gelişim eğitimleri ile ilgili yönetim akademisi, "bursa osgb" şubemizde verdiği bir derste tanıştığımız "Vedat Vermez" hocamızla tanıştığımızda da firmanın (tekstil grubu) fabrikaları hakkında biraz bilgi sahibi olmuştum. Eğitime çok önem veren bir firma olduğunu biliyoruz, çalışanlarının eğitimi için yıllardır, eğitim grubunu sürekli, alanında ün yapmış, Türkiye'nin ve Dünyanın çeşitli yerlerinden getirdikleri Eğiticileri ile çalışanlarına daha güzel bir çalışma alanı sunmaya gayret ediyorlar.
 Konumuz Firmadan ziyade çalışanlarının bu insaniyetli davranışı olduğu için firma ile ilgili bilgileri burada kesmek istiyorum. Hakikaten insanın tüm duygularını harekete geçiren bir davranış, güvenlik görevlisi kardeşimizi tebrik etmiştim, belki bu davranışı gören diğer arkadaşlarımızda etrafındaki insanlara karşılık beklemeden (Allah rızasını gözeterek) yardım etmeye bir ışık görebilirler.
İnsanlara evlerimizde yaşadığımız ailemiz başta olmak üzere halka halka, mahallemiz işimiz, iş arkadaşlarımız, sürekli yardım etmeye gayret göstermeliyiz. Milletimiz ancak böyle bütünleşebilir, birlikteysek var olduğumuzun, ayrı düşersek yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğumuzu asla unutmamalıyız.

Hepinize selam ederim.

Yorumlar