Vefat ve Başsağlığı :( Babaannemizi kaybettik

18.01.2017 Çarşamba günü, gecesi Eşimin kıymetli babaannesini kaybettik, ölümü ile ilgili konulan teşhis kanser, 2,5 aydır karaciğer kanseri olduğunu biliyorduk. Ancak sekerat halinde iken mide kanseri olduğunu öğrendik, bu malumattan sonrada yaklaşık 2 saat sonrada ölümü gerçekleşti.

Aile içerisinde (kanser teşhisi sebebiyle) elbette biraz tedirginlik vardı, ancak 2 yıldır kansızlık sebebiyle kullandığı hapların kanser teşhisinin belki biraz geç konulması ölümü hızlandıran etkenlerden biriydi, bu konuda Türk Hekimlerimize hakikaten çok büyük iş düştüğünü görüyoruz, bu günlerde en çok sıkıntıya düştüğümüz rahatsızlıkların başında gelen bu elim hastalık birer birer bizleri dünyadan almaya devam ediyor.

Ölüm Hak ama şu baş sağlığı olayına mana veremiyor insan,

Başın Sağolsun Ne Demek?

Kelimeye baktığınızda Senin Başın Sağolsun'da ne olursa olsun gibi geliyor. Baş sağlığını ikame edecek Rahmet Temennisi elbette daha yakışık kalıyor, Koyu bir sosyalist olan Mesut Hocam, ve Nazaran Özcan Toguç (Özcan Abi'nin) söylediği gibi Rahmet dilemek daha özümsenmesi ve kültürümüze daha yakın olan şeyler, 

Şimdi askerdeyken argo bir tabir kullanılırdı senin başın sağolsun, sana bir şey olmasın üzülme denilirdi, hata yaptığımız zaman bu özellikleri ile baş sağlığı hakikaten ireti bir kelime, 
Başsağlığı dileyen kişiye de baş sağlığı dilenen kişi Dostlar sağolsun der,  dünyaya bu kadar bağlılığımızın sebeplerini sıralamayacağım elbette, sebeplerini hepimiz gözler önünde görüyoruz. En belalısı ise Rahatizma! rahatizma bizleri bir kere yakalamış artık kurtul kurtulabilirsen. Ölen ölmüş ahiret işleri ile meşgulken bile dünya işlerine dönüveriyoruz.

Babaannemizin vefatı sebebiyle yaptığımız bir yanlışlık ile ilgili sizleri bilgilendirmek istedim. Rabbim mekanını cennet etsin, hem babaannemizin, hem geçmiş vefiyatlarımızın ve sizlerin ölmüşlerine rahmet versin. 
Yorumlar