Kaybolan Değerlerimizle Ortaya Çıkan İstihdam Alanları

Akademik Nakliyat Evden Eve Taşımacılık iftiharla sunar. :)
Selamlar değerli arkadaşlar bu hafta pazar gününü güzel bir etkinlikle geçirdik, kıymetli bir arkadaşımızın ev değişikliği sebebiyle yardım amacıyla fotoğrafta görünen 6 kişilik ekip ve fotoğraf makinesinin arkasında, Matematik öğretmeni arkadaşımızla birlikte 7 kişilik bir ekiple evden eve taşınma işleriyle ilgili arkadaşımıza yardım amacıyla sabah erken saatlerde buluştuk, Akademik Evden Eve Taşıma diyorum, Ekip'te kimler yok ki

 • İki Teknik Öğretmen
 • Bir Elektronik Mühendisi
 • İki Matematikçi
 • Bir İş Güvenliği Uzmanı
 • Bir Devlet Memuru

Farklı sebeplerden dolayı iki kez bende evimi taşımak zorunda kaldım, ev taşıma dediğimde, birinci evden taşıma işlerinde 2. kattan (zemin kat sayılmıyor :) ) zemin kata, ikinci evden eve taşınma'da ise zemin kattan 2.kata taşındık yani aslında zahmeti nazaran daha az, öyle asansörlü taşımaya vs. gerek kalmadan...

Evlenmeden önce böyle taşınma, ev taşıma işlerini pek bilmezdim 7-11 yaş arası Dedemlerin (eski, kerpiç bir ev) evinde ikamet ederken 11 yaşından sonrada Kuştepe'deki kendi evimizde oturmaya başlamıştık, lakin, dayımlar o dönem kirada oturdukları vakitlerde ev taşıma işlerinde babamla birlikte yardıma gittiğimizi hatırlıyorum, yada babamların devirlerinde hep taşıma işlerinde birbirlerine yardım ettiklerini hep duymuşumdur.

Evden Eve Taşıma Fiyatları Ne Kadardır?

Bu gün bu kardeşlik (uhuvvet), yardımlaşma (imece), hüsnü zan (arkadaşına güzel iyi hisler beslemek) gibi değerlerimizin kaybolmasıyla birlikte bu değerlerin güzelliklerinden de ayrılmış olduk, yukarıda bahsettiğim gibi iki kez evimi taşıttım evden eve taşıma firmalarından biriyle anlaşarak 2014 ve 2016 yıllarında evden eve taşıma işlerindeki fiyatlar 1000 - 1500 TL civarı değişiyordu :S hakikaten bana çok gelmişti, ancak bu konularda pek fazla arkadaşım olmadığı için mecburen bir firma ile anlaşıp evden eve taşıma işlerini ona yaptırmıştım. Sizde büyük ihtimal böyle bir çareniz olmadığı için aynı işlemleri evden eve taşıma firmalarına yaptırarak evlerinizi değiştirdiniz,

Eşyaları eve taşımak ayrı bir dert yerleştirmek ayrı ama dedik ya değerlerin kaybolması, ailelerimizin konuşmalarını hatırlarsak, ilk evlendiğimizde kap kacak (tabak, çatal vs) bunlar bile yoktu derler. Ancak biz evlendiğimiz zaman lüks mobilya, gösterişli servis tabakları gibi bir çok ev eşyasını daha henüz ev sahibi olmadan alıyor, bir kenara koyuyoruz :) evlerimizde birde süs için konulan vitrinler vardır. Sizi bilmiyorum ama benim halen çay yada su içmediğim bir çok bardağım evde mevcut, bunlar evde dekorasyon için güzel görünen alet, edevatlar ama gel gör ki taşınırken, evden çıkmayı, taşınmayı gözünde büyüten malzemelere dönüşüyorlar. Bu nedenle aslında sade yaşamanın ne kadar önemli olduğu da ev değiştirme işlerinde bir kez daha bizlere kendini hatırlatıyor.

Evden Eve Taşıma İşlerinde En Büyük Tavsiye Sade Yaşamak!

Bu konuda en büyük tavsiyelerden biri bu olurdu sanırım, sade yaşamak aslında bunu yapmak çok zor değil

 1. Bazalar yerine eskiden ailelerimizin kullandığı döşekleri kullanmak, hele birde yün olursa...
 2. Koca koca çekyatlar yerine tak çıkar ahşap sekiler kullanmak yine bunların yumuşak olması için minderler (döme yün) kullanmak
 3. Koca koca gardroplar, kapaklı, sürgülü dolaplar yerine bez öğrenci işi dolaplar kullanmak

Bunlar küçük öneriler olmakla birlikte ev taşıma işlerinde hakikaten insana çok büyük kolaylıklar sağlayan şeylere dönüşüyorlar.

Dünki olaya biraz dönecek olursak 11:00 gibi başladığımız ev taşıma işleri saat 16:00 gibi bıraktım kaba eşyaların zaten tümünü taşımıştık, 3 oda eşyaları ile birlikte + mutfak kalan işler taşınan evde yerleştirme işleriydi onlarıda ev sahibine bırakıp oradan ayrıldık.

Benim eşyaları taşıma şirketi taşımıştı o kadar kaplamalarına rağmen ustaların sökmesine rağmen mobilyada bazı hasarlar vardı, koltuklardaki çizikleri saymıyorum bile, hani bu ekiple yapsaydık daha iyi olurdu kesinlikle, kadro tam akademik :)
Taşırken bir küçük kaza yaşandı bulaşık makinesini söküp taşırken merdivenlerden aşağı indiğimizde, arkadaşlar bulaşık makinesinin plastik yerinden tutmuş olmalılar ki, kapak ellerinden kayıverdi, devlet memuru arkadaşımızın ayağına düştü, benim iş ayakkabılarım ayağımdaydı ancak arkadaşımızda spor ayakkabı olduğu için biraz sorun yaşadı, iş güvenliği her yerde derken hakikaten çok doğru bir söz büyük, küçük tüm önlemler ev taşıma işlerinde de bizim için gerekli olan bir çok önlemi almamız gerektiğini hatırlıyoruz.

Mesut Toraman ve Özcan Toguç 'un daha önce anlattığı hikayelerde aklıma gelmiyor değil, mesut hocam devlet memuru olduğu dönemlerde 3 ayda 2 üç (il) değiştirerek ev taşımak zorunda kalmışlar. Muhtemelen evlerinin sade olması sebebiyle yükle kamyona götür, Özcan abide aynı durumları yaşamış ama hiç biri evden eve taşıma firmaları ile görüşmeyerek.

Evden eve taşıma şirketlerinin elbette bir istihdam yönü var, ancak burada kazanan yine devlet, yada millet olmuyor bir kişi kazanıyor şirket sahibi yada müdürleri bu işten para kazanabiliyor olabilir ancak taşıma işini yapanların çoğuna bakın, Ermeni, Gürcü, Rus olduklarını hatırlatmam gerek doğal olarak bu arkadaşlarımızda sigortasız çalışıyorlar. Ne kadar aldıklarını bilmemekle birlikte hak ettikleri o el emeklerini, alın terini almadıklarını biliyoruz.

Bu nedenle eski günleri özlememek elde değil, evden eve taşıma firmaları ile ilgili de birkaç firma adını burada belirtmek gerekli tabi şakayla karışık ilk sırada
Akademik Evden Eve Taşımacılık var

Evden Eve Taşıma Firmaları Bursa


 • Bursa Evtaş Evden Eve Nakliyat Firması
 • bursa metro evden eve nakliyat
 • Barış Evden Eve Nakliyat
 • Ata Evden Eve Taşıma
 • Kartaş Evden Eve Taşıma
 • Durmaz Evden Eve

Evinizi taşırken birkaç küçük tavsiye ile bugünlük yazımı tamamlamak istiyorum, öncelikle en sık kullanacağınız mutfak eşyalarınızı ilk önce götürecek kolilerin içerisinde muhafaza edin yine sık kullanacağınız eşyaları bir poşet yada çuvalda bulundurmanız, taşındığınız evde işlerinizi kolaylaştıracaktır.
Evi olmayan tüm kardeşlerime, Allah'tan hayırlı ve müstakil :) bir ev diliyorum. Allah komşularınızla bahtiyar etsin.

Bu yazının sonunda sizde iyi insanlar olursanız, belki sizde bir gün Akademik Evden Eve Taşıma (Gönüllü) işini yapan gönüllüleri bulabilirsiniz. :)

Allaha emanet olun
Keywords: evden eve taşımacılık bursa, evden eve nakliyat bursa nilüfer, bursa asansörlü evden eve nakliyat, bursa evden eve nakliyat yorumlar, bursa evden eve nakliyat tavsiye, evden eve nakliyat bursa yıldırım, evtaş bursa evden eve nakliyat kuruçeşme mahallesi, osmangazi/bursa, bursa evden eve nakliyat şikayet

Yorumlar