Google Haritalarda Türkiye Haritası Neden Bulanık Görünüyor?

2015 yılı son aylarından bu yana Google Haritalar Türkiye bölümü bulanık şekilde çıkıyor, bulanıklığı nasıl giderileceği internette defalarca yazıldığı için burada tekrar paylaşmak istemiyorum.
Google 'ın diğer sunucularından bağlanıldığında bulanıklık sorunu olmadığını çoğu kullanıcı kendi sayfalarında belirtmiş, yani işlem sadece google'ın Türkiye'ye ait sunucularında haritanın bulanıklaştırma sorunu var. Türkiye sunucularının dışında Google Haritalara bağlandığımızda, bu sorunu ortadan kaldırabiliyoruz.

Ancak bu bulanıklık sorunuyla ilgili internette bakarken genelde savaş olan yada savaş ihtimali olan alanlarda bunun uygulandığını gördüm daha önceki zamanlarda Suriye ile ilgili haritaları kontrol eden oldumu bilmiyorum, ancak bende haritada savaş olan alanlara baktığımda bulanık görünme sorununu oralarda da olduğunu gördüğümde, ülkemizde de aynı sorunlarla muhatap mı olacağız sorusunu kendime sordum,
Türkiye Bursa'dan yakınlaştırılmış bir görüntü


Amerika newyork yakınlaştırılmış bir görüntü

2015 yılından bu yana sorunlarımız giderek artmaya devam ediyor, ülke olarak içinden geçtiğimiz buhranlı dönemlerin, sadece aydınlığa uzanan karanlığın son şafağı olmasını ümid ederek ilerliyoruz, bu süreçte en büyük sorumluluk her zaman olduğu gibi milletimize düşmektedir. İslam ile şereflenen bu necip millet! yine kendine düşen vazifeyi yerine getirmeli ve vakur duruşuyla kardeşlerine ağabeylik, yoldaşlarına kardeşlik yapma hizmetini sürdürmelidir.

Google gibi uluslar arası firmaların "tröst"lerin dünyayı şekillendirme oyunlarına bulaşmamak için Türkiye'ye özgü araçların üretilmesinin her geçen gün önemi artarak tekrar tekrar  gözlerimizin önüne seriliyor, milli uçakların, milli motorların, milli silahların üretildiği ortamda, bu işlere önem veren kişilerle oluşturulacak gruplara memnun olacakları maaşlarla! bu işin başına yerleştirip aldıkları parayı hakeden yazılım sanayilerinin kurulmasıyla bu zorlu süreçlerin aşılacağının ikinci ışığı olarak görülmektedir, kardeşlik olmadan ne sanayinin ne hizmetin bir önemi kalmıyor, önce kardeşlik tohumları kalplerimize ekilmeli, serpilmeli ki yaptığımız emekler bir nihayete erişsin.

Google Haritaların bulanık görülme sorunun ne zaman düzeleceği henüz netlik kazanmamış durumda işin garibi bu konuyla ilgili ben 2 defa google'a bilgi talebinde bulundum. Ancak konuyla ilgili net bir açıklama ne yazık ki gelmedi, bu nedenle bu durumun daha ne kadar süreceği malesef henüz belli değil!

Yorumlar