Gmail Hesabı nasıl Açılır? Resimli, Kısa, Öz Anlatım

Gmail hesabı, Google firmasına ait mail servisinin adı olmakla birlikte, Android  işletim sistemine sahip akıllı telefonlarımızı kullanabilmek için zorunlu olarak ilk ayarlarını yaparken bizden zorunlu olarak olmasını istediği bir mail sistemidir. Gmail Hesabını nerelerde kullanıyoruz sorusuna yanıt vermek için, sıkça kullandığımız Google uygulamalarını aklımıza getirmemiz gerekli,

  • Android telefonlarda zaten kullanıldığını az önce söyledik.
  • Google Play'den Uygulama indirebilmek için bu mail adresine ihtiyacımız var.
  • Youtube Üzerinden Video yüklemek, Canlı Yayın yapmak evet bunun içinde bir gmail hesabımızın olması gerekli

Peki başka?

  • Google Drive daha önce pek duymamış olabilirsiniz eski ismi Google Docs Google'ın ücretsiz olarak sunduğu Online Dökümanlarla çalışma ve dosya barındırma sitesi ücretsiz 15 gb kota ve online formlarda sınırsız alan sunmasıyla bu alanda tam anlamıyla bir lider, oluşturabileceğiniz online formlarla işletmenizle ilgili verileri müşterilerinzden toplayabilir yada kursiyerlerinize hazırlayacağınız online testlerle sınava hazırlayabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanabilmek içinde yine gmail hesabı olması gerekiyor. 
  • Blogger, önceki ismiyle Google Sites yenilenen değerleriyle insanlara ücretsiz web siteleri kurma imkanı sağlayan yine muhteşem bir google ürünü 
Gördüğünüz gibi aslında hayatımızın her alanında Google ürünlerini bilerek yada bilmeyerek kullanıyoruz, bu nedenle artık gmail hesabı daha önce açmadıysak, bu yazı yardımıyla yada google aramalarını kullanarak, gmail hesabınızı açabilirsiniz.
Başlayalım.


1-Gmail hesabımızı açmak için Buraya Tıklıyoruz ve kayıt sayfamıza doğru ilerliyoruz.
Yukarıdaki linke tıkladığımızda Gmail Hesabı açmak için Kayıt sayfası çıkıyor. Resimde görüldüğü gibi çerçeve içinde gösterilen formu dolduruyoruz.


2- Formda açlıacak gmail hesabı ile ilgili bizden istenilenler ;

Ad, soyad,
Kullanmak istediğimiz kullanıcı adımız (Sadece kullanıcı adımızı yazmamız yeterli "@gmail.com" kısmını kendisi ekleyecektir.),
Şifremiz (en az 8 karakter olmalı),
Doğum günümüz,
Cinsiyetimiz,
Cep telefon numaramız,
Mevcut e-posta adresimiz yani Gmail 'den önce kullandığımız e-posta adresimizi giriyoruz ama daha önce kullandığımız mail adresimiz yoksa boş bırakıyoruz.
Robot olmadığımızı kanıtlamak için resimde gördüğümüz rakamları yada metni "Metni yazın:" kısmına yazıyoruz.
Konumumuzu yani ülkemizi seçiyoruz.
"Google Hizmet Şartları'nı ve Gizlilik Politikası'nı kabul ediyorum" seçeneğini işaretleyip formla ilgili kısmı tamamlıyoruz.

3-Gmail hesap açma ile ilgili formun aşağıda ekran görüntüsünü inceleyebilirsiniz


4- Formu ilgili alanları doldurarak mavi butonda yazan "Sonraki adım" butonuna basıp gmail hesap açma işlemine devam ediyoruz. Burada dikkat edilmesi gerekenlerden biri ....@gmail.com yazan yere kullanıcı adımızı yazarken Türkçe karakterleri kullanmamaktır. Yani kullanıcı adımızda öğüşçı gibi karakterler varsa ogusci harfleri ile bu karakterleri yazmak gerekliliğinden bahsediyorum.

5- Google bize açtığımız yeni Gmail Hesabımız üzerinden "Hoş Geldiniz!" iletisiyle karşılıyor ve yeni açılan gmail hesabımızın yazdığı sağ üst köşedeki "Gmail ile devam et" butonuna basıyoruz.

6- Bu aşamada Gmail hesabımızı açmış olduk, gmail default olarak ilk açıldığında  3 adet karşılama maili gönderir. Bu mailler Gmail ekibi tarafından yollanmış yanıtlanmasına gerek olmayan mailler. Yukarıda 4. adımda anlatılan formu doldururken yazdığımız "kullaniciadimiz@gmail.com" şeklinde. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle... :)Yorumlar