Android Cihaza Outlook Hesabı Ekleme

Selam, bu gün osgb bursa ofisinde çalışırken işyeri hekimimiz cep telefonuna format atıldığı için daha önce çalışan hotmail.com adresinin artık çalışmadığını, mailleri alamadığını söyledi bu nedenle bende telefonuna kurulum yapmak için android uygulamasıyla birlikte gelen e posta uygulamasına hotmail.com un ayarları ile bu hesabı çalıştırmaya gayret ettim, yaklaşık 30 dakikamız kaybolmuş olabilir :(  başka bir arkadaş nasıl yapılır yazısında hotmail android ayarları başlığıyla bir çözüm sunmuş aşağıdaki gibi ne yazık ki bu yöntem işe yaramadı.
Ayarlardan E-Posta’ya giriyoruz eğer daha önce e-posta tanımlamışsanız ki ben tanımladım, hesap ayarları menüsünde “Hesap Ekle” seçeneğini seçiyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken şey kurulumu Manuel olarak yapmak, ileri tuşuna basmayın.
* Exchange ayarlarını seçiyoruz ve devam ediyouz ;
* Username kısmına : mail adresimizi tam yazıyoruz yani xyz@hotmail.com şeklinde.
* Şifre : Şifrenizi girin.
* Server : m.hotmail.com
* Use Secure Connenction (SSL) işaretli olacak.
Bu sebeple bende kendi çözümüm olarak Google Play'den Outlook Uygulamasını indirdim. sizde indirmek için https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.outlook bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra hotmail.com a girerken kullandığınız kullanıcı adı ve şifreyi yazarak, hotmail uzantılı mail adresinizi android telefonunuzda kullanabilirsiniz.

Küçük bir not Android Mail Uygulamasına daha önce yukarıda bahsettiğim gibi ayarlarla başka bir arkadaşımın "Yeşil Beyaz Sigorta Serhat" Samsung Galaxy S2 telefonuna kurulum yapmıştım ancak ondada zaman zaman senkronizasyon sorunu yaşıyordu bu nedenle sizlere şiddetle tavsiyem android telefonlarda nasıl gmail için Gmail Uygulamasını kullanıyoruz, android telefonlarda da hotmail hesaplarını kullanmak istiyorsak mutlaka Outlook Uygulamasını (yukarıda link vermiştim) kullanmalıyız.

Faydalı olması dileklerimle

Yorumlar