Bilinmeyen Aygıt Sorunu - En Kolay Sürücü Driver Bulma Yöntemi

Merhaba arkadaşlar, Bilgisayarlara atılan format sonrasında aygıt yöneticisinde bulunan sarı soru işaretlerini (bilinmeyen aygıt) sorununu ortadan kaldırmak için sizlere En Kolay Driver Bulma Yöntemini yazılı olarak anlatmaya çalışacağım. Driver bilgisayarın problemli unsurlarından biri, format işlemi sonrasında her şeyi halletmenize rağmen ya driverlar eksik, ya da driverları bulamıyorsun. Diğer bir kötü yönüde o kadar driver yüklemenize rağmen bilgisayarda hala eksik kalan bir şeylerin olmasıdır. O kadar yüklüyorsunuz ancak aygıt yöneticisinden baktığınızda hala eksik olan ve bulamadığınız driverlar görünüyor. İşte bugün sizlere En Kolay Driver Bulma Yöntemi başlığı altında sizin bunları kolayca bulmanızı ve yüklemenizi sağlayan ve hiçbir program gerektirmeyen yöntemden bahsedeceğiz.

Öncelikle En Kolay Driver Bulma Yöntemini yazılı olarak anlatmakla işe devam edelim

1) Bilgisayarıma Sağ Tık Yaparak Özellikler’den ‘Aygıt Yöneticisini’ açıyoruz ve hatalı veya eksik olan Driver’ın üzerine gerek sağ tık yapıyor ve özellikler diyoruz.

2) Gelen Pencereden Ayrıntılar kısmını seçiyoruz ve menüden ‘Donanım Kimlikleri’ kısmını seçiyoruz

3) Aşağıda gelen kimlik numaralarından herhangi birini kopyalıyoruz. CTRL-C işlemini kullanınız.

4) http://www.devid.info adresine giriş yapıyoruz.

5) Yukarıdaki Arama Bölümüne Donanım Kimliğimizi yapıştırıyoruz ve Aratıyoruz.

6) Arama bitiminde gelen driveri indirip kuruyoruz olay bu.

Not: Eğer ki ilk donanım kimliğinde bulamazsa diğer Donanım Kimliklerini tek tek kopyalayıp deneyin daha da olmaz ise ‘Donanım Kimliklerini’ seçtiğimiz bölümden ‘Uyumlu Kimlikleri’ seçerek oradaki kimlikleri üzerinden de arama yapabilirsiniz. İllaki bulacaktır. En Kolay Driver Bulma Yöntemi yazılı olarak Anlatım bitmiştir.

Yorumlar

  1. Driver reviver kullanın herşeyi buluyor neredeyse

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. teşekkür ederim harun abicim nasılsın nerelerdesin :) halim ben başka bilgisayardan okudum yorumunu

      Sil

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler