Bursa OSGB ve OSGB Analizi

14.07.2015 tarihinden bu yana OSGB, BURSA OSGB anahtar kelimeleri ile ilgili çalışmalar yapıyorum, yeni kurulumunu yaptığım İSGDEM OSGB internet sitesinin bu kelimede önlere çıkması için çaba gösterirken bir yandan da ön sıralarda bulunan siteleri inceleme fırsatım oluyor. Daha önce Bursa OSGB ve OSGB anahtar kelimelerine yönelik yazdığım yazıları aşağıda listelemeye çalıştım. Buradaki madde numaralarında yazan linklere tıklayarak daha önce osgb ve bursa osgb anahtar kelimeleri ile alakadar diğer yazılarımı okuyabilir ve yorumlarınızla yazılarımı değerlendirebilirsiniz. Bu yazılarımın gelişmesi ve osgb ve bursa osgb kelimeleri ile ilgili daha fazla yazı yazabilirm.

1-Ortak Sağlık Güvenlik Birimi - Osgb Nedir?
2-Neden İş Güvenliği Uzmanı Çalıştırmalıyız?
3-Osgb Hizmet Alan İş Yerlerinde İş Güvenliği Uzmanlarının Çalışma Süreleri
4-Bursa Osgb Firmaları , Bursa OSGB Firmaları Güncel Listesi
5-Osgb ve İş Güvenliği Uzmanları için İSG Mevzuatı
6-Bursa Osgb Firmalarının Sunduğu Hizmetler !
7-İş Güvenliği Hizmetlerinde Neden OSGB Tercih Edilmeli
8-OSGB Hizmetlerinde Örgütleşme Modelleri


Bu yazıların tamamında anahtar kelime olarak yalnızca OSGB ve BURSA OSGB kelimeleri üzerine yoğunlaşılmış tamamen özgün içerikli yazılardı, bunların yayınlanmasından sonra özellikle osgb kelimesinde aramalarda 38. sayfadan sonra çıkıyordu, bursa osgb anahtar kelimesinde ise 105. sıralarda seyirediyordu.

Yine osgb ve bursa osgb arama sonuçlarında önde çıkan, yönetim akademisi osgb, ümit osgb, lider akademi gibi firmaların sitelerini incelediğimde çok güncel içeriklerin bulunduğunu söyleyemem ancak başarılı bir seo çalışması yapılmış, ikincisi domainlerin en az bir yıldan daha fazladır kullanıyor olmaları ve alan adlarınında firma ismi osgb şeklinde olmalarının sitem üzerinde daha fazla şansı olduklarını gösteriyordu, diğer bir farkettiğim durum ise google'ın yaptığı son güncellemelerden sonra osgb kelimesinde hiç bir sayfada çıkmayışımdı, buna anlam veremiyorum çünkü yeni bir içerik yayınladığımda osgb kelimesi baş kelime olmasına rağmen 38. sayfalarda çıkarken bir kaç gün sonra tekrar beni arama sonuçlarından çıkarıyor olmasını halen çözemedim. Eğer çok fazla içerik girilse ki 6. sayfadan sonra baktığımızda en yakın içeriğin aylar öncesinden kaldığını gösteriyor ve kopyala yapıştır içerikleri olduğu bariz belli oluyor. Bu nedenle, girdiğim içeriklerin daha önlerde olması gerektiğini düşünüyorum. Yine google'ın yaptığı son güncellemeler sonrasında yine osgb kelimesinde aramalarda çıkmasamda bursa osgb kelimesinde 5. sayfalara kadar gelebilmişim. En azından bu durum osgb ve bursa osgb adına iyi bir gelişme, osgb sektöründe ve bursa'da bu sektörün icraatına fayda sağlayacak ve osgb de çalışan iş güvenliği uzmanlarının faydalanabileceği mevzuat ve diğer çalışmalarda sitemin önde çıkması daha çok insana ulaşabilmek adına büyük önem taşıyor.

Yorumlar