Bir arkadaş, Bir Yorum (Hırsızlık ve Şeriat)...


Aslında bu yorumu daha evvelinde  yazacaktım, vakit bulamamaktan yada cümle üretememekten olsa gerek bu güne nasip olmuş vesselam, Allah sözleri güzel yapandır...

Geçenlerde Sosyal medya üzerinden çalınan bisikletim ile ilgili bir fotoğraf ve yazı paylaşmıştım. Bu yazımda bir cümle vardı
Hakiki şeriat işlerse, o el hırsızlığa gittiğinde milletin selameti, Rahmanın Adl isminin tecellisi suretinde alınsa bir yaptığını bir daha yapabilir mi?

Bu cümleyi okuyan hanım bir arkadaşımız, (şimdi yorumu tam aklımda değil benim verdiğim cevap sonrasında yorumunu silmişti)
Halim Bey, konuyu öyle bir yere yani şeriata bağlamışsınız ki! Hırsıza bisikletinizi çaldığı için hak verdim.
Yani... Hanım ablamızın düşünce sistemini yada hangi galaktik bölgelerde gezdiğini bilmiyorum ancak söylediğim hakiki şeriat Allah'ın kanunlarıdır. Hanım ablacığım bu kadar korkuyor ki Allah C.c. kanunlarından kötülüğün sebeplerini bile güzel görebiliyor.

Yani... Düşünün öyle bir hal olacak ki bu ablamıza, yada bunun gibi düşünen birilerine bir adam gelecek belki malına belki canına belki namusuna edepsizce yeltenecek. Bu hareketi gören benim gibi nacizane bir isim diyecek ki

Bu adam için Adalet (hukuk yani islam hukuku yani ŞERİAT) tam manası ile işletilse bu serseri adam cezasını çeker, çokları da bu cezayı görüp aynını yaptığında başına aynının geleceği hissiyle (ölmek korkusuyla) yapacağı kötülükten vazgeçer.
Sözüm ona ben bu şeriatı kullandığım için aynı hanım güya bana diyecek ki, Şeriat dedin ya bana bu kötülükleri ve zilleti yaşatacak olan adama hak VERESİM geldi...

Sözün bittiği yer sanırım bu olsa gerek İSLAM'ın yozlaşmasına katkı sağlayan bu fikir ve düşünceler içerisinde günümüz İSLAM menşe'leri, yaşayanları sahih de olsa alçak da olsa hep bu gibi hakir düşüncelerle karşılaştı, alçakların hakettiğine bu tabirle yüzleşmesine hem halim onaylıyorum, ancak İSLAM dinini yaşıyor gibi gösteren MÜNAFIK 'ların her zaman olduğu gibi Salih ve bunu gerçekten rıza-i ilahiye dayandırarak yaşamaya çalışan insanlarında varlığını yok saymamamız gerekli.

İnsanların elbetteki tercihleri saygı görmeye muktedirdir. Ancak bu saygı karşı tarafa zarar veriyorsa, (yani hırsızlıkta bir tercihtir saygı duymak gerekir diyebilen bir BABAYİĞİT varsa onu bilemiyorum) müsamaha göster demenin nice bir divanelik olduğunu sen anla! 

Devir öyle bir halete bürünmüş ki gün ola, bir densiz çıkıp işte efendim İslami Terör örgütü !! (Böyle bir şey olabilir mi İslam ve Terör Lanetlenmiş Cehennemiler.) Böyle yaptığı için yada bütün İSLAM Coğrafyasına bak kan ağlıyor, Neden? (O Cehennemi'ye göre) İslamiyeti yaşadıkları için miş?

Hayır efendi! Asıl sorun islamiyeti YAŞAYAMADIĞIMIZ için oluyor. Tarih İslam'a ve Kuran'a hakiki manada sarıldıktan sonra nasıl Alemlerin zirvesine çıktığını, Abbasilerden tut, Osmanlı'ya kadar, Arap yada Türk, Müslüman milletlerinin tarihe vurdukları mühürle yüzlerimize şamar suretinde tekrar tekrar ispat ediyor.

İslamiyet yada şeriat kötü değil ki biz ona küfredelim (Haşa), Böyleleri de çıktı değil mi? Hatırlayacağınız bazı sözleri yine yazayım.

-Hepimiz Ermeniyiz!
-Bunlar müslümansa ben değilim! 
-Müslümanlık böyle ise ben müslüman değilim!
-Bakara Makara!
-Peygamberin kılı tüyü mü olur!
-Şeriata Lanet olsun! 
Hepsine birden haşa ve kella...

Her gerçekleşen toplumsal olay sonrasında bakıyoruz ki İslamiyet açıkça taarruza maruz kalıyor. Yada şeriat kelimesi geçtiğinde insanların içine birden karalar bağlanıyor. Sanki karanlık bir güçmüş gibi bu cümleyi kullananlara bakışlar birden değişiyor.

Allah c.c. günü ve olayların idrakine varabilmeyi en azından tefekkür hususunda biraz daha çabalama, gayreti için bizlere kuvvet ihsan eylesin. Vakit dar, zaman kıymettar...

Sağlıcakla kalın.

Yorumlar