Teamviewer Alternatifi Programlar

Güncelleme: Lisanssız yazılım kullanmak yerine aşağıdaki linkte bulunan Free Lisanslı Özgür yazılım araçlarını kullanabilirsiniz.
http://www.mahalleminsesi.com/2016/11/uzak-masaustu-program-arastrma-ve.html bu sayfadan ücretsiz uzaktan destek yazılımları hakkında bilgi alabilirsiniz.
Bu sayfaya büyük ihtimalle internet üzerinden Teamviewer ücretsiz kullanabileceğiniz bir sayfa ararken geldiniz.

Bu yazıda ben sizlere ücretsiz bir teamviewer yerine aynı işi yapabilecek bir kaç ücretsiz b-program hakkında sizlere bilgi vermek amacıyla oluşturduğumu bilmenizi isterim.

Bildiğiniz gibi crackli yazılım, yada lisanssız yazılım kullanmanın ülkemizde büyük maddi cezaları (para, ve özgürlüğün alıkonulması) bulunmaktadır. Bu nedenle sizlere tavsiyem, ücretsiz yazılım kullanmak yerine bu işi profesyönel olarak işyerinizde kullanacaksanız Teamviewer Lisans Başlığına gitmeniz yada sadece iş arkadaşlarınıza ve ailenize uzaktan destek hizmeti verecekseniz bunun yerine ücretsiz araçları kullanmanızı tavsiye ederim.

Teamviewer ile ilgili bütçenize uygun teamviewer lisansını aşağıdaki bağlantıdan temin edebilirsiniz.
https://www.teamviewer.com/tr/pricing/

Ücretsiz kullanabileceğiniz uzaktan bağlantı yazılımı araçları içerisinde iki gruba ayırmak gerekiyor

Yerel Ağda (Ofis İçi) kullanmak için Tihgt VNC yazılımını deneyebilirsiniz.

Lokal bağlantılarda Uzaktan Destek yazılımlarında en uygun çözümü, Tight VNC sunuyor, şifrelemeye imkan vermesi uzak görüntü alabiliyor olmanız ve bilgisayar bağlantısını kaydettiğinizde oluşan kısayolu kaydedip bir sonraki bağlantıyı daha kolay gerçekleştirebilmeniz avantajlarından bazıları, tüm bilgisayarları tek bir arayüzde göremiyor olmanız ve toplu bir raporlama alamıyor olmanız ve uzak bağlantılarda modem üzerinden port yönlendirme işlemi yapma zorunluluğunuz ise dezavantajlarını oluşturuyor.

Uzak Bağlantılarınızda (Ofis dışı) kullanmak için Google Remote Desktop u kullanabilirsiniz.
Ofis dışı gerçekleştirmek istediğiniz bağlantılarda teamviewer ın tüm özelliklerini barındırmasa da ana özelliklerinin tümünü gerçekleştiren ücretsiz bir yazılım olan Chrome Remote Desktop kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor, 3. taraf güvenlik seviyesi ile izinsiz bağlanma riskini ortadan kaldırdığı gibi, düşük bağlantı düzeyinde çalışabilmesi yaşadığımız internet sorunlarında kritik noktalarda sorunlara müdahale etme kolaylığı sağlıyor.

Bu konuyla ilgili kullandığım diğer Uzaktan Destek yazılımlarının çoğunda ya lisans yada özellik kısıtı gibi lisanslama sorunları yüzünden uzak destek ile ilgili bazı sorunlar yaşıyordum ancak yukarıdaki iki program ile bu soruna çok kolayca çözüm buldum.

Konuyla ilgili görüş, öneri ve sorunlarınızı aşağıya bırakabilirsiniz.Yorumlar

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler