24 Mayıs 2014 Sınav Uygulama Duyurusu Yayınlandı!

Merhaba,
Bu sene ilk kez ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan 24 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Sınavları için gerekli olan sınav uygulama duyurusu ÖSYM tarafından bir duyuru metni ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Portal sayfasında duyurular başlığında yayınlandı.
Konu ile ilgili metne ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
24 Mayıs 2014 Sınavı Uygulama Duyurusu

24 Mayıs İş Güvenliği Sınavı ilk kez ösym tarafından yapılması sebebiyle daha önce 40 TL olan sınav ücreti bu dönem 120 Tl ye yükseltilmiş, yine daha önce sadece devlet bankaları olan Halkbank, Ziraat Bankası gibi bankalara para yatırılabilirken artık bu sınav ücretini Akbank, Denizbank, T. Halk Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Ekonomi Bankası, T.C. Ziraat Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı aracılığıyla ve PTT İş Yerlerinden sınav ücretini yatırabilecekler.

Bununla birlikte başvuru içinde bazı değişiklikler duyuruda göze çarpıyor bu nedenle adayların bu konuya da dikkat etmeleri gerekecek.

"Genel Müdürlük tarafından TC Kimlik Numaraları ÖSYM'ye bildirilen adaylar, sınav ücretini yatırarak, başvurularını yapacaklardır. Sınav ücretini belirtilen banka, merkez ve şubelerine yatırmayan, kendi kusuru ile olmasa dahi hatalı veya eksik yatıran adayların başvuruları ve/veya sınavları geçersiz sayılacak, bu konuda Genel Müdürlük veya ÖSYM'nin bir sorumluluğu olmayacaktır.
2014 yılı Mayıs Dönemi Sınavına başvurular 3-11 Nisan 2014 tarihleri arasında, elektronik ortamda alınacaktır.
ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde hiç kaydı bulunmayan adaylar ile ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde -https://ais.osym.gov.tr-  geçerli bir fotoğrafı (*) bulunmayan adaylar, başvurularını ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden yapacaklardır."

Bu bölümde İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından Tc kimlik numaraları daha önceden bildirilen adayların başka bir işlem yapmadan önce parayı yatırıp daha sonra ösym nin internet adresi üzerinden başvurularını yapabileceklerini bu başvuruyu yapabilmek içinse ÖSYM aday işlemleri sisteminde kaydınızın bulunmasının gerekli olduğunu belirtiyor daha önceki 30 ay içerisinde herhangi bir ösym sınavına (kpss öss vs.) girdiyseniz bu sisteme giriş yapabildiğinizi söylüyor eğer bu sistemde kaydınız bulunmuyorsa bu kez sınav koordinatörlüklerinden bu başvuruyu yapabileceğinizi belirtiyor aşağıda il il ösym sınav koordinatörlüklerinin adres ve telefonlarını bulabilirsiniz.
ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri
Bu listeden ilinizde bulunan koordinatörlüklere gidip gerekli başvuruyu yapabilirsiniz.

Sınava başvuru tarihleri ne zaman?
2014 yılı Mayıs Dönemi Sınavına başvurular 3-11 Nisan 2014 tarihleri arasında, elektronik ortamda alınacaktır.
Sınav başvurusu için ösym geleneği bozmayarak yine upuzun bir uygulama duyurusu ile adayların sınav stresinden önce sınava başvurma stresi ile başbaşa bırakıyor. (konuyla ilgili soru ve sorularınızı bu başlık altından yorum ekle ile gönderebilirsiniz.)
24 Mayısta yapılacak olan sınava girecek adaylara şimdiden başarılar diliyorum.


Yorumlar