Bilmiyorum Farkındamısınız

Bu gün otobüse binerken bu hadise aklıma geldi nedendir bilemiyorum. Artık yapılan usulsüzlükler gözümüze nahoş olmaktan çıkıp normalleşmeye ve sanki öyle olması gerekiyormuş havasına bırakıvermiş kendini bizde bu bozma düzene ayak uyduruvermişiz de çıkmaz olmuş sesimiz susmuş pusmuş öylece kalakalmışız.
Öyle aman aman bir husus değil canım, mesele Polis vatandaşlarımızın şu otobüslere binerken kart basmama

hadisesi. Hani adamların maaşında gözüm yok ama öğretmen, polis, asker, doktor vs. bildiğiniz gibi bu abiler ve ablalar 2000 liranın üzerinde maaş alıyorlar, ama ne hikmetse bütün devlet nimetlerinden yararlanıyorlar. Otobüse ücretsiz binmek yada indirimli binmek gibi bir tarifi olabilir mi bu insanlar için zaten ihtiyaçları yok bu abi ve ablaların yalan mı?

Hayır polisle, asker kart bile göstermiyor, lap binip geçiveriyor abi farkı ne bu adamların 657 ise doktorda 657 beyaz önlüğü var, öğretmende 657 li ya hepsi bassın yada hiçbiri basmasın üniformaya saygı kişiliğe liralık değer mi bu yaptığımız.

Gayem bunlar paralı binsin kartlı binsin değil de fark edemediğimiz konu şu; bu adamlar bunca para alırken devlet bunları düşünüp indirimli yada ücretsiz şehir içi seyahat imkanı sağlarken neden asgari ücretle çalışan, evli ve çocuğu olan hemşehrilerimizi de gözetip aynı imkanı bunlara da sağlamıyor. Ben bunu fark etmenizi istiyorum, yoksa hiçbir memurumuzun parasında pulunda gözüm yok ancak SOSYAL DEVLET dediğin HAKLININ VE HAKSIZ YERE EZİLENİN yanında olmalı, GÜÇLÜNÜN VE HAKSIZ YERE EZENİN değil... Uyumayalım sevgili kardeşlerim Uyanın ve Fark edin...

Nacizane bu yazıyı twitter üzerinden #Bilmiyorumfarkındamısınız linkiyle paylaştım sizde ötelerseniz sevinirim.