Elginkan Vakfı MEB Onaylı Bilgisayar


yaptığınız müracaat (130402-0408) numarasıyla kaydedilmiştir. Kaydınız, sonuçlandırılmak üzere ilgili merciye bildirilecek ve size geri dönülecektir. AKİM'e gösterdiğiniz ilgi ve destek için teşekkür ederiz. 0312 444 25 44 Merhabalar sayın yetkili ben Geçtiğimiz sene Elginkan vakfı ve Mesleki Ve Teknik Açıköğretim Okulu Ortaklaşa Bilgisayar işletmenliği sınavları düzenledi. Bende internet üzerinden bu kursa katıldım ve zorunlu 160 saatlik eğitimi tamamladım. site üzerinden yapılan açıklamada meb onaylı olarak (Ek-1) bu eğitimi verdiklerini söylemişlerdi. 

Bende Milli Eğitim Bakanlığına sınav ücretimi yatırdım ve sonrasında 22 ekimde gireceğim sınav için sınavlar duyurusu altında ismime göre hazırlanmış sınav giriş belgemi indirdim ve bu belge (Ek-2) ile sınava gireceğim okula gittim. Sınav sonucunda başarılı olarak 95 puanla bu sertifikayı (Ek-3) almaya hak kazandım. 

Sonrasında elimdeki bu sertifika ile adliyeye başvuru yapmaya gittim belgede soğuk mühür vurulmadığı için benim bir dilekçe yazmamı istediler. Dilekçemde atamamda sorun olursa (belge sebebiyle bakanlıktan atamam gerçekleştirilmezse) hiçbir hak iddia edemeyeceğim yazdırıldı yoksa kaydımı yapmayacaklardı bu dilekçeyi isteksiz olarak yazdım ve dosyama kondu....

Bende bu konu hakkında iki kez Milli Eğitim Bakanlığına bilgi edinme başvurusu yaptım bana geri dönüşü Osmangazi il Milli Eğitim Müdürlüğü yaptı KONUNUN BİZİMLE ALAKASI YOK DENDİ VE TELEFON KAPATILDI SİZİ TEKRAR ANKARA'DAN ARAYACAKLAR DEDİ KİMSE ARAMADI. Sonrasında defalarca MTAOL yetkililerinden Taner Gürpınar ve Okul Müdür Yardımcısı Ümit Dinç ile görüştüm. (05417137921) Aynı kişiye http://mtao.meb.gov.tr/iletisim.htm burada ki telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. Ümit Bey ile yaptığımız görüşmeler sonucunda belgemin aslı gibidir onayı yapılarak soğuk mühür vurulduk.

Bu soğuk mühürlü yeni gönderilen sertifikamın (Ek-4) Bursa Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Komisyon Başkanlığına götürdüm ve dilekçemi geri almak istedim ancak dilekçem geri verilmedi bunda soğuk mühür olsada milli eğitim bakanlığından yetikililerin imzası olması gerekiyor ancak biz bir sorun olmaması için bunu göndeririz Ankara'ya inşallah bir sorun olmaz denildi. 

Ben bu sertifikayı MEB Onaylı olarak aldığımı defalarca belirtmeme rağmen sorunumu anlatamadım. Ve Meb onayını MEB YETKİLİLERİNDEN BİRİNİN YAZILI KAĞIDI İLE GERİ DÖNÜŞÜNÜ SAĞLAYAMADIM. LÜTFEN SİZDEN YARDIM İSTİYORUM. NE OLUR SORUNUMU ÇÖZÜN BU ELİMDEKİ BELGE MEB ONAYLIMI DEĞİL Mİ ONAYLI DEĞİL İSE BEN ŞİMDİ KİMİNLE UĞRAŞACAĞIM, MAĞDUR DURUMA DÜŞMÜŞ OLUYORUM ZİRA EK-1 e bakarsanız sınavı düzenleyen ortaklar bunu sitelerinden meb onaylı olduğunu bildiriyorlar ve bende zaten bu yüzden bu eğitimi ve sertifikayı aldım. Lütfen tekrar tekrar sizden istirham ediyorum konu ile ilgileniniz ve bu belgenin orjinalliği ve geçerliliği hakkında bana yazılı olarak (MEB ONAYLI OLDUĞU İBARESİ İLE ) BİLDİRİ VERİNİZ.EK-1 (RESME TIKLARSANIZ EN ALTTA SON CÜMLE MEB ONAYLI SERTİFİKA VERİLECEKTİR İBARESİ VAR)

 http://uzaktanegitim.ege.edu.tr/elginkan/?page_id=125

EK-2 (MEB.GOV.TR ADRESİNDEN İNDİRDİĞİM SINAV KAĞIDIM)

EK-3 (SERTİFİKAMIN İLK GÖNDERİLEN HALİ)
Bilgisayar işletmenliği sertifikası arka kısmıEK-4 (MÜHÜRLÜ OLARAK BANA GÖNDERİLEN SERTİFİKA ASLI GİBİDİR ONAYI İLE)

http://www.uemtem.org.tr/sikca_sorulan_sorular.html

Meb onaylı bilgisayar sertifikası sorununa dair hazırladığım bir yazı

Yorumlar