Wesley Sneijder ve Eşi Yolanthe

Uzun bir süredir gündemi meşgul eden Galatasaray SK'nın İtalya nın inter takımı oyuncusu "wes" için her gün yeni bir başlık atılıyor, internette yaptığım bir gezinti ile gün gün bu haberlerin kronolojisini çıkartma gereği hissettim. Her sene birçok transfer haberlerinin yalan çıkması üzerine taraftar her seferinde hayal kırıklığı yaşıyor, 10 gündür gündemi meşgul etmeye devam eden sneijder 'in Galatasaray'a transfer haberleri dur durak bilmeden okunuyor yada aranmaya devam ediyor. İnsanların spora olan düşkünlüklerini anlamak gerekli ancak bu kadar kendini kaptırmak ve hayata bu denli sabitlenmek ne kadar doğru bilemiyorum. Ancak bu konunun Türk Futbolu açısından da önemli olduğunu tasavvur edebildiğim için bu transferin de gerçekleşmesini isteyenlerdenim ...
Konunun devamı için sanırım yeni bir başlık açmam gerekecek buradan linkleyeceğim. İnterli sneijder transferi hk.

11 Ocak 2013 Cuma - 14:54 Sporx web sitesi haberi

Forma numarası hazır!

Yalnızca Türkiye'deki değil, Avrupa'daki Türkler de Sneijder transferinin bitmesi için sabırsızlanıyor. Hollanda medyası Sneijder gelişmelerini yakından takip ederken, Sneijder'in giymesi muhtemel forma numarası konusuna da değinildi.

Galatasaray taraftarı, Inter'in Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder'in gelmesi için dakikaları dahi sayarken, Sneijder'in forma numarasının ne olacağına dair ilginç bir yorum Hollanda basınından geldi.
"1" GİYEBİLİR Hollanda'daki Türk gurbetçilerin de heyecanlandığı Sneijder haberleri sonrası, Galatasaray haberleri Hollanda spor basınının manşetlerinden düşmüyor. Televizyon kanalları, gazete ve internet medyası Sneijder'le ilgili her gelişmeyi yakından takip ediyor. Hollanda'nın en çok dinlenen radyolarından biri olan Radio VI da Sneijder'le ilgili bir bölüm yaparak, yıldız oyuncunun hangi forma numarasını giyeceğine dair bir tahminde bulundu. Felipe Melo'nun forma numarasının 10 olduğunu, kaleci Fernando Muslera'nın ise 25 numarayı giyidğini, normalde kalecilerin giydiği 1 numaranın ise şu an boşta olduğunu ve Sneijder'in arkasında 1 numara yazan formayla oynayabileceğini yazdı.
Inter'le Sneijder için her konuda anlaşan Galatasaray'ın bir diğer Hollanda'da tanınan futbolcusu Nourdin Amrabat'ın da bu transfer dolayısıyla heyecanlı olduğu belirtildi.

Türkiye, Sneijder'i arıyor

Otoritelerin büyük bir kısmı tarafından "Türkiye'nin en büyük transferi olabilir" şeklinde yorumlanan Wesley Sneijder, hem sosyal medya da hem de arama motorlarında adından en çok söz ettiren isim oldu.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın Galatasaray TV'de katıldığı programda Wesley Sneijder için Inter Başkanı Massimo Moreatti ile görüştüklerini açıklaması Türkiye'de büyük bir Sneijder çılgınlığı başladı.

Otoritelerin büyük bir kısmı tarafından "Türkiye'nin en büyük transferi olabilir" şeklinde yorumlanan Wesley Sneijder, hem sosyal medya da hem de arama motorlarında adından en çok söz ettiren isim oldu. Sadece Türkiye'de değil İtalya ve Hollanda başta olmak üzere İngiltere ve Rusya'da da büyük bir ilgi, dikkat ile takip edilen Wesley Sneijder'in transfer süreci Google Türkiye'de de spor kategorisinde son 7 günde en çok aranan kelimelerden biri oldu.

Wesley Sneijder'i; "wesley sneijder, galatasaray sneijder galatasaray, wesley sneijder galatasaray" şeklinde anahtar kelimeler ile arayan sporseverler, özellikle 8 Ocak Salı günü bu aramalarını maksimum seviyeye çıkarttı.

Wesley Sneijder aramalarının büyük bir bölümü Marmara Bölgesi merkezli olurken; İç Anadolu ve Ege Bölgesi içerisinden yapılan aramaların sayısı da gün ve hatta saatler ilerledikçe Marmara Bölgesi'ne yaklaşmaya başladı.

Marmarma Bölgesi'nden en çok arama yapılan il ise İstanbul oldu; İstanbul'u ise İç Anadolu Bölgesi'nden Ankara takip etti.

Galatasaray'ın yanı sıra bir dönem Fenerbahçe'nin de gündeminde yer alan Wesley Sneijder için Aralık ve Ocak ayında yapılan aramaların sayısındaki inanılmaz artış dikkatlerden kaçmazken; bu iki ayda yapılan "sneijder fenerbahçe" ve "sneijder galatasaray" aramaları eşit oranda oldu. Wesley Sneijder'in yanı sıra arama motorlarına damga vuran bir diğer isim de Fenerbahçe'nin Slovak futbolcusu Miroslav Stoch oldu. FIFA tarafından yapılan oylamada, Puskas Ödülü'nün sahibi olan Stoch'un bu ödülü almasını sağlayan gol, arama motorlarında en çok arananlar arasına girdi.

Miroslav Stoch'un Gençlerbirliği'ne attığı golü internet üzerinden izlemek isteyen sporseverler, yaptığı aramalarda "stoch yılın golü, yılın golü, stoch, puskas" anahtar kelimelerini kullandı.

TOTTENHAM İLE YOLANTHE AYNI ORANDA ARANDI

Hollandalı oyuncu Türk sporseverleri heyecanlandırdığı kadar İngilizleri heyecanlandırmadı. Adı Tottenham'la da anılan Sneijder İngiltere'de Türkiye'nin yaklaşık yarısı kadar aranırken, Tottenham araması ise genel aramalarda ancak oyuncunun eşi Yolanthe kadar arandı. İngiltere'de "tottenham sneijder" anahtar kelimeleri ile yapılan arama oranı, İtalya'da "Yolanthe Sneijder" (Sneijder'in eşi) anahtar kelimesi ile yapılan aramaların oranı kadar aynı olurken; Hollanda'da da Yolanthe Sneijder araması ön plana çıkmaya başladı.

HABER - Fatih ŞAMLIOĞLU

11 Ocak 2013 Cuma - 10:45 sporx web sitesi

Yorumlar