İnterli Sneijder Transferi Hk.

Daha önceki başlıkta kronolojik bir sırada bir kaç haber yayınlamak için bir başlık açmıştım. wesley sneijder transferi haberleri okuduğumda inanın gülmekten kendimi alamadığım yazılarda oldu birtanesi Sneijder'in transferi hakkında eşi yolanthe cabau'dan izin alması durumunda transferin gerçekleşeceğini yazıyor, tabi birde hanımefendi twitter hesabından yaptığı açıklamalarda konu hakkında sneijder'in ve kendisinin İstanbul'u çok sevdiğini ancak Sneijder in de halen İnter'i sevdiğini söylüyordu. Fenerbahçe taraftarları ise hanım efendiye istanbul'un trafik çilesini gösterir fotoğraflar yollamışlar, takımlar arasındaki ezeli rekabeti anlamakta güçlük çekmeyen zihnim bu çoğunluğu orta alt ve orta üst ve alt tabakadan oluşan taraftarların birbirlerini ölesiye SEVMEMElerini anlayamıyorum. Neden daha iyi bir futbol dünyası için birlik olamıyoruz? Ya da neden bu işin sadece bir eğlenceden ibaret olduğunu anlamakta güçlük çekiyoruz? Neden?

Bileniniz var mı bu soruyu? Ben bir Bursaspor taraftarıyım ancak inanın en az bir Galatasaray taraftarı gibi Sneijder'in Galatasaray'a transferinin gerçekleşmesini istiyor, arzu ediyorum. Evet bu husus hem Türkiyede ki futbol kalitesini arttıracak merdivenlerden bir diğer basamağı şeklinde gördüğüm için bu hususu daha büyük bir ehemmiyetle bu konu üzerinde duruyorum.

Aynı Beşiktaş'ın Quaresma'yı getirmesinden duyduğum memnuniyeti Fenerbahçenin Kuyt'ı getirmesinden duyduğum sevinç gibi aynı sevinci Sneijder in Galatasaray a gelmesini de büyük bir sevinçle karşılayacağım ancak bir haberin bu denli büyütülmesi ve bir hayat meselesi haline gelmesini kesinlikle tasvip etmiyor ve halen onaylamıyorum.

İster Uçan Hollandalı Ülkemiz takımlarından birisine gelsin ya da gelmesin bu husus asla bir hayat mücadelesi olmamalı ve yine bu hususun bir birleştirici unsur olmasını diliyorum.

Hepinize iyi Günler güzel insanlar hepinize iyi hafta sonları....

Yorumlar