Aöf 5-6 Ocak Güz Dönemi Sınavı Soru ve Cevapları Hk.

Arkadaşlar konuyu takip eden yada okuyan arkadaşlar da akıllarında kalan soruları 
Sınıf
Ders 
Soru
Tahmin ettiğiniz Cevap
şeklinde yorum olarak yazarsanız burada bir bilgi sayfası oluştururuz

Merhaba arkadaşlar!
Yeni bir Aöf güz dönemi sınavının ilk ayağını geride bıraktık, daha önce çalışma için aldığım Egem ve Açıköğretim kitaplarını kontrol ettim. Bu gün için Türk idare tarihi I ve Maliye Politikası I derslerinden sınavımızı olduk. Göze çarpan en büyük değişiklik sizlerinde gördüğü gibi soru sayılarında yapılan değişiklikti. Daha önce ders başına verilen 30 soru sayısı 20 sayıya düşürülmüş ve daha önce 40 dakika olan ders başı zaman kavramı 10 dakika düşürülerek 30 dakikaya indirilmiş. Hal böyle olunca 2 dersten girdiğim bu oturum için sınav vaktimiz 60 dakikalık süre içerisinde sınavı çözümlemeye çalıştık.

Sistem değiştiği için 2 adet soru bankası almıştım. Bunlar Murat Açık öğretim yayınları ve Egem Yayınlarının kitaplarıydı. Murat Açıköğretim Soru Bankası'nı 30 liraya aldım. Egem yayınlarını da 20 liraya soruları incelediğimde çıkan sorulardan her ders için banko 10 tanesi murat yayınlarından çıktı diğer 10 soru kitabın muhtelif yerlerinden çıktı aklımda kalan
Türk İdare Tarihi için;
1- Anadolu beylerbeyliğinin merkezi neresi
Erzurum
Trabzon
Amasya
hatırladığım şıklar bunlar
2- Hangisi birun içinde yer almaz ben yeni çeriler i işaretledim cevabı bilmiyorum.
3-cebeci lerin görevi nedir yeni çerilerin silahlarını korumak diye işaretledim.

Maliye politikası çok karışık olduğu için şu an soruları hatırlamıyorum. Ancak saydığım netlere göre 10 netim gözüküyor başlığı açmamda ki asıl amaç ise sistemin tamamen değiştiğini siz değerli arkadaşlarıma aktarabilmek. Bildiğimiz üzere bu sene aöf üzerinde gidilen köklü değişim nedeniyle geçmiş yılların soruları artık çıkmıyor bununla birlikte aldığımız kaynaklar üzerinde de yoğun çalışmamız gerekecek bunun için Planlı bir çalışma şart kitabı muhakkak gözden geçirmeniz gerekecek bununla birlikte soru bankası olarak ta gördüğüm bu tetkik üzerine tavsiye edebilirim sonuçta 10 soru hiç yoktan iyidir mantığıyla bakıyorum. Kitaptan bakacağımız ünitelerle de diğer kalan sorulardan 5 yada 6 soru yakalayacağımızı tahmin ediyorum.

Açık öğretimin bu son sene değişikliğine yakalanan arkadaşlardan biri olarak büyük bir şansızlığın içerisinde bulunduğumuzu hissediyorum uzun süredir mevcut devam eden sistemin değişmesi ile dershaneler başta olmak üzere bütün çalışma sistemi de değişmiş ve alışkanlıklarında bitişi olmuştur. Ancak bu sistemin avantajlarını da kullanabileceğimizi hissediyorum.

Yarın sınavlarına girecek arkadaşlara başarılar diliyorum. Kamu 4. sınıflar için yarın ki derslerimiz. Toplumsal Yapı ve Çevre sorunları ve politikaları

Sizlerinde konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum. Hepinize iyi çalışmalar...

Yorumlar