Tavsiye etmiyorum! Turkcell VINN


Merhaba arkadaşlar, askerde son dönemlerimde hafta sonlarında rahat internet kullanabilmek için 3g modem araştırması yapmıştım, taahhüt seçeneğine zorlamayan turkcell vınn'ı seçmiştim. Taahhüt olayı bildiğiniz gibi tam bir bağlayıcı unsur fazla para ödememek için istemediğiniz bir hizmeti kullanmaya devam ediyorsunuz. Bu duruma maruz kalmak istemeyişimden turkcell vınn'ı aylık 39,90 tl ye aldım. bir müddet bu modem den ve 3g internetten istifade etmiştim. Ancak daha sonra Bursa'ya dönüş yaptığımda artık vınn modem'i kullanmama gerek kalmadığına karar verdim.

Bu düşünce ile turkcell iletişim merkezine gittim Bursa heykel'de ziraat bankası ulucamii şubesinin hemen yanındaydı bu iletişim merkezi, kapattırmak istediğimde son ayın kullanım bedeli ve (39,90 tl) ve 45 tl de kullanmadığım 9 ayın kdv sini aldılar. her ay için 5 tl kesiyorlarmış bana çok garip gelmişti kullanmadığım ayların kdv sini veriyorsun nasıl bir devletteyiz nasıl bir kullanıcı şirketiyle karşı karşıyayım. Bir sürü tartıştık adamlarla sonrasında mecbur kalıp ödedik, bahsettikleri ücreti herşey iyi güzel tam bir sene sonra bir kaç gün önce telefonuma bir mesaj geliyor. kullanmış olduğum vınn modem hattına ait 2011 yılına ait borcunu ödemem gerektiğine dair bir bilgilendirmeydi. İnanın turkcell tarafından dolandırıldığımı düşündüm yatırdığım para ortalarda gözükmüyordu, bunun üzerine yine gidip yeni bir ödeme daha yapıp borcu tekrar kapattık konuyla ilgili yaptığım ödemeye ait slibi isteyeceğim umarım bulurlar sonrasında tüketici hakları mahkemesine gidip bu yapılan ödemenin nereye gittiğini araştırıp ödemenin tarafıma iade edilmesini isteyeceğim.

Konuyla ilgili 27 Aralık 2012 tarihinde sorun yaşadığım turkcell iletişim merkezine konuyu aktardım, çözüme kavuşturulması için yardımlarını beklediğimi firma yetkilisine ilettim. Konuya dair benden sorunun yaşandığı güne dair bilgileri istediler kendilerine verdiğim bilgiler eşliğinde çözüme kavuşması halinde benimle iletişime geçecekler.

Turkcell ile
Aynı sorunla karşılaşan başka arkadaşlar varsa konu hakkında tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Yorumlar