Online 10 Parmak eğitimi Hk.

Merhabalar arkadaşlar cumartesi gününden bu yana 10 parmak klavye eğitimi üstünde çalışıyorum. Bununla ilgili internette araştırmalar yapıyorum. BBC (Bursa) Eğitim merkezinde bu eğitimi 250 tl nakit karşılığında veriyorlar ancak M.E.B. onaylı bir sertifika imkanı sunmuyorlar bu sebeple 10 parmak klavye kullanımı ile ilgili eğitimi buradan almaktan vazgeçtim inernette çok sık dolaşan bir program ismi mevcut Hotkey 10 parmak klavye eğitimi adında, ben bu aralar denemeler yapıyorum. Cumartesiden bu yana en az 1 saat çalışmaya gayret gösteriyorum. Şimdilik vasat seviyedeyiz. Q dan F e alışmak zor değil ancak hiç kullanmadığımız parmaklarımızı klavyeye oturtmak zor geliyor. Sizinde internette gördüğünüz online eğitimler olursa yorum atarsanız sevinirim. 43 kelime 53 saniyede yazdım.

yukarıda saydığım programların haricinde eğer vaktiniz varsa ve biraz bütçe ayırabilecekseniz mutlaka bir kursa gidin diyorum ben şuan Bursa'da eğitim veren bir kuruluşta bu eğitimi alıyorum. Q klavye ile 120 (en fazla) karakter yazabiliyordum. Tabi bunun en doğal sebebi de uzun yıllardır bilgisayar sektöründe çalışmama bağlı şimdilik faydasını görüyorum. ancak hedefim 140 kelimeden daha yukarı yazmak bu hedefimi geçersem. Katıldığım kursun tanıtımını yapmak istiyorum. Şimdilik sınava girmeden boşuna poh pohlamaya gerek olmadığını düşündüm. Şu anda Q klavyemi F e çevirmek suretiyle yazıyorum, hakikaten de harflerin kayar gibi gitmesi ve de hiç klavyeye bağımlı kalmadan (klavyeye) bakmadan yazmak çok hoş bir durum umarım bu durumu geliştiririm. Şu anda metinlerimiz belirli olduğu için (adliye sınavları için 90 tane metin bulunuyor. Daktilografi kitabından seçilmiş) metinlerde daha hızlı aklımdakileri daha ağır ve bol hatalı yazıyorum. Ancak bu hatalarında pratik yaparak gideceğini umuyorum.

10 parmak eğitimi hakkında yukarıda bahsettiğim üzere kurstan eğitim almanız sizde çok şey fark ettirecektir. Ben Q da 120 yazarken bunu size tavsiye ediyorsam dikkate almanızı isterim. Online dersler güzel evet bir bağımlılığınız bulunmuyor, bunun yanında çalışma saatini siz belirliyorsunuz, fakat sizi ateşleyecek bir olgu olmadığı için fazla takılıyor ve bazen de programa uymak için çok zaman kaybediyorsunuz. bu sebeple bu işi bilenlerden bir ders odasında aynı amaçla toplanan kişilerle birlikte alınması sizin açınızdan daha güzel bir durum olacaktır. Q ya tekrar alışmamak için yazmıyordum. Uzun süre sonra F klavye ile bloguma yazdığım ilk yazım olması sebebiyle çok mutluyum umarım hedeflerimize ulaşırız.

görüşmek ümidiyle mutlu kalın...

Yorumlar