Banka ATM'den Kartsız İşlem Fatura Ödeme

Merhaba arkadaşlar ADSL ve Elektrik (UEDAŞ Uludağ elektrik dağıtım A.Ş.) Faturalarını yatırmak için sürekli PTT ye gitmek durumunda kalıyoruz. Merkez PTT (Burs) çok kalabalık olduğu için ve bazen de sistemler kilitlendiği için faturaları yatıramıyoruz. Bu bekleyiş sonunda ise faturaları yatıramadan yada çok uzun bir bekleyiş sonunda ancak faturalarımızı yatırabiliyoruz. Eğer 1 tl ek ücret vermek isterseniz o zamanda Fatura ödeme merkezlerine faturalarınızı yatırabiliyorduk.

Bugün Elektrik ve ADSL faturalarını yatırmak için iki yeni şey öğrendim. Her ikisinide aynı banka almıyor. Ancak Elektrik Faturasını ödemek isterseniz Banka gişelerine girmeden ATM üzerinden Kartsız işlem ile (Ekranda Giriş butonuna basarak)
Ödemeler
Fatura
Elektrik bölümünden faturanız üzerindeki iş yeri no v e abone noyu yazıp ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz tabi burada bir husus var eğer bütün paranız varsa kabul etmiyor yani diyelim ki sizin 66 lira borcunuz var maksimum 70 lira yatırabilirsiniz diyor siz elinizde 100 lira bütün varsa bunu atm kabul etmiyor.Ggişeden parayı bozdurup, yada bozuk para ile gelip bu şekilde yatırmanız gerekli, aşağıya video linkini ekliyorum izleyebilirsiniz.

Diğer bir konuda yine Adsl faturasının yatırma sorunu bu konuda da bir çok bankada adsl faturalarını yatıramadığımız için PTT ye gitmek zorunda kalıyoruz. Adsl Faturanızı Garanti Bankası da almıyor :) ADSL faturanızı yatırmak için bu kez vakıfbank atm lerinden faydalanabilirsiniz. Vakıf Bank Atm den Kartsız işlem için giriş tuşuna basın ve sonrasında  Ödemeler linkine tıklayın ve sonrasında Uydu /..../Dsl bağlantısına ekran yanındaki buton ile basın sonrasında hizmet numaranızı (Bursa için) 1816 ile başlar (İstanbul için ) 1834 ile başlar bu numarayı girdikten sonra artık ödemenizi yapabilirsiniz. Ancak yukarıda elektrik faturası için söylediğim borcunuz kadar tutarı yatırma sorunu burada da devam ediyor şöyleki eğer 39 lira borcunuz varsa siz maksimum bankamatiğe 40 lira yatırabiliyorsunuz üst tutarını almıyor. Bu sebeple yine parayı bozdurmanız yada bozuk para getirmeniz gerekiyor bu konuyla ilgili videoyuda altta izleyebilirsiniz.

Bugün itibari ile öğrendiğim yeni bir bilgi ile Garanti Bankası Atm lerinden Adsl Uedaş (Elektrik) Su ve doğalgaz faturalarını yatırabilirsiniz. Bunun için Kartsız işlem menüsünü (Giriş butonuna basarak) kullanabilirsiniz.

Yorumlar