Mitsubishi - Daikin - Toshiba Klima Tavsiyesi

Mahallede ki doğalgaz sorunu sebebiyle başlıkta yazan 3 tane klima markası üzerine araştırma yapıyorum. Klimayı kullanacağımız odamız 16 m2 civarında ve dış cephe mantolaması yapılmış durumda 3 katlı binamızda klimayı kullanacağımız kat ara katta bulunuyor bu bilgilere eşleşik klima araştırması yapıyorum. Konu hakkında araştırma yaptığımız firmaların tümü Bursa civarı firmalardır. Firmalar hakkında da bilgilere bu başlık altından ulaştırmaya ve konuyla ilişkin bilgileri burada paylaşmaya gayret edeceğim.

Daikin için 2 model var bir tanesi A serisi (Az elektrik harcayan) btu 9000
FTYN25L
Fiyatı 1790 TL


Diğeride 12000 Btu civarında olan
FTYN35L Serisi
Fiyatı 1950 TL
Ürün inceleme adresi aşağıdaki gibi
http://www.daikinturkiye.com/category/urunler-eviniz-icin-isitma-ve-sogutma-duvar-tipi-klimalar-tek-oda-icin-sabit-hizli-ftyn-l

Vedel Klima İletişim Bilgileri ve gönderdiğimiz mail

Merhabalar
Daikin klima bursa fiyatlarını görebileceğim bir liste mevcut mu? İnternette isminizi görebildim ancak siteniz yazmıyordu?
12000 lik invertörlü (yada az elektrik harcayan tasarruflu) daikin klima fiyatları hakkında bilgi verebilir misiniz?
9000 lik invertörlü daikin klima tavsiye edermisiniz. Odamız 16 m2 lik
Yardım ve bilgilendirmeniz için teşekkürler

Yukarıdaki Daikin klimaları benim araştırıp daikinturkiye.com sitesinden temin ettiğim ürünler vedel klima ltd şti den Mehmet Bey ile yaptığım görüşmede iki ürün tavsiye etti bunların yerine
ENJOY FTXN-L serisi bunlardan

FTXN25L serisi 9600 btu luk ve ısıtma oranı iyi fiyat olarakta liste fiyatı 2055 TL ancak

FTXN35L serisi 11600 btu luk fiyatı 2467 TL bu üründe istenilen sıcaklığa daha kısa sürede kavuştuğu için bunu almamızın daha mantıklı olacağını belirtiyor.


Akdeniz Bursa Klima servisinden araştırmasını yaptığım iki tip ürün ve yazdığımız mail
Akdeniz Bursa Klima servisi telefon numaraları : 0224 2515356
Mail adresi : info@akdenizbursaklima.com


Merhabalar
Mitsubihsi klima fiyatlarını görebileceğim bir liste mevcut mu? İnternette isminizi görebildim ancak sitenizde fiyatlar yazmıyordu?
12000 lik invertörlü (yada az elektrik harcayan tasarruflu) mitsubishi klima fiyatları hakkında bilgi verebilir misiniz?
9000 lik invertörlü Mitsubishi klima tavsiye edermisiniz. Odamız 16 m2 lik
Yardım ve bilgilendirmeniz için teşekkürler
İyi Çalışmalar
Mitsubishi Klima Bursa
Mitsubishi MSZ-GE Deluxe Power Inverter Duvar Tipi Split Klima Serisi
ürün inceleme adresi : 
http://www.akdenizbursaklima.com/index.asp?git=icerik&menu=urundetay&id=1601&k_id=187
3500 TL
Yukarıda ki ürünü ısıtma değerleri ve enerji tüketimi olarak daha iyi olduğunu 19 db ses yüksekliği 0,54 KV elektrik tüketimi olduğunu belirtti ısıtma için ideal bir ürün olarak tavsiye edildi.

Standart İnverter MSZ-CHC 35VA
2465 TL
elektrik tüketimi 0,85 KV ses yüksekliği yukarıdakine göre daha fazla serinin en alt ürünü...

TOSHIBA KLIMA BURSA için ise görüştüğümüz firma Türkün Yapı  (Ercan Bey)
Türkün Yapıya ait iletişim bilgileri

0224 233 04 33
turkun@toshiba-klimabayi.com
mail adresi

Önerdiği iki ürün
Duvar Tipi Inverter SUZUMI SKV Fiyat : 2000 TL
http://www.toshiba-klima.com.tr/default_ic.asp?ID=TSHB18&UrunKodu=30 


Duvar Tipi Inverter DAISEIKAI SKVR 2400 TL
http://www.toshiba-klima.com.tr/default_ic.asp?ID=TSHB18&UrunKodu=57
ionizer özellikli negative iyon ve hava temizleyici özelliklerinin olduğunu bahsediyor. Ancak yukarıdaki üründen pahalı olmasının tek sebebi daha az enerji tüketmesidir. Labratuvar ortamında yapılan deneylerde ortalama 500 saatte SKV modeli 378 KV enerji tüketirken DAISEIKAI SKVR ise 308 kv tüketiyor yani her 500 saatte 70 kv lık bir tüketim tasarrufu olduğu belirtiliyor SKVR için bu sebeple ne kadar az enerji tüketimi o kadar ilk maliyet olarak belirtiyorlar.Dante:
beyler klimada kral marka general(alarko),mitsubishi klima, daikin klima (doğru yazmamış olabilirim.)
bu üç markanın hepside en pahalı klimalardan ve hepside kendi aralarında 1. dir.
eğer para var kaliteli olsun diyorsan bunlardan şaşmayacaksın.
örneğin daikin klimalar -40 dercede dahi çalışabiliyor ama örneğin gidip beko yok arçelik falan alırsanız -2 den sonra çalışmıyor çünkü dışaraki motor donuyor.
onun için bu üçü en kalite marka.
ama öyle çok para olmasın küçük bişey olsun diyosanda cartel veya regal alabilirsin.

Saakin
Bak dostum beni iyi dinle. Almışken iyi birşey al. Ben aldım geçen senelerde ve araştırdım.On tane klima markası var. fuji elektirk-fujitsu-general,( bu üçü aynı fabrikanın) Mitusbishı,daikın,toshıba,sharp,alarko(carrier),panasonic,hitachi eger bunlardan alırsan yaz-kış problemin olmaz.
Diğerlerine gelince AZ PARA=AZ HİZMET .Yazın problem değil ama kışın ısıtmıyorlar. arızaları cabası. Zaten gir şikayetvar sitesine anlarsın.
Evet bunlar biraz pahalı ama geçen seneler nazaran fiaytlar iyi. Al bitane bunlardan bak keyfine. Sonradan ucuz alıp kafayı yeme. Parayı sokaktan bulmuyoruz.

Ben Fujı elektirik almıştım arkadaşım vardı da. Ama dediğim gibi bu on markanın kalitesi aynı sadece fabrikaları ve servisleri farklı. benden sana tavsiye..........

kaanback
12000 btu nun üzerine çıkma

€$CAP€
klima dedin mi aklıma ilk ve tek bir isim geliyor
TOSHIBA
neden mi klimalar invertörlü yani acayip ucuz elektrik harcıyor
invertör olan klimalar istenilen sıcaklığı yakaladımı motoru kendisi durdurur ve sıcaklık düştüğü ve / veya arttı zaman ikl baştaki çalışması gibi elektrik çekmez ok. bu yüzden ucuzdur ve TOSHIBA olarak biraz pahalıdır.

Yorumlar

  1. arkadaşlar inventer klima tavsiyesi için reklam amaçlı imleme yapıldığı için arkdaşların yorumlarını silmek zorunda kaldım lütfen artık reklam için değil de gerçekten anlatacaklarınız varsa yada yardıma muhtaç arkadaşlara yardı metmek istiyor iseniz bu konula hakkındaki fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim,

    YanıtlaSil
  2. Mustafa Bey sorunun temeli blogumun ücretsiz yada ücretli olması değil sorun buranın bir yönlendirme değil bilgilendirme alanı olması sizin kendi firmanızın tanıtımını yapmak istiyorsanız firmanız hakkında bir yazı hazırlayın imleme yapmadan onu değerlendirip sayfama yazı olarak ekleyeyim ancak böyle basit bir şekilde yorum yazıyormuş gibi görünüp kendi sitenizin reklamını yapmanız bana etik gelmedi. Bahsettiğim gibi firmanızın tanıtım yazısı varsa bunu bana gönderin bu konunun altına yorum olarak yazın ben konu olarak bloguma eklerim anlayışınız için teşekkür ederim. İyi Çalışmalar

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler