Açık Öğretim Fakültesi'nin aöf Yeni Sistemi

Merhaba Arkadaşlar bir kaç gündür arama çağrılarında "aöf bütünleme sonuçlarını neden göremiyorum" , "aöf bölümleri sınav sonuçları" , "eskişehir anadolu üniversitesi bütünleme sınav sonuçları" gibi sorunlarla karşılaşılıyor. Açık Öğretim sisteminde yapılan değişiklik sebebiyle eskiden aofburo.anadolu.edu.tr adresinden görmeye alıştığımız sınav notlarını ve yeni döneme ait kredili sistemdeki kitapları görebilmek için artık şu adresi kullanmanız gerekli. http://ogrenci.anadolu.edu.tr bu sayfaya girdiğinizde aşağıdaki gibi bir karşılama alanı gelecek burada Açık Öğretim Öğrenci Otomasyonuna tıklayacaksınız.
Sonrasında size eposta ve şifrenizle giriş yapmanızı isteyecek bir hesap sayfası gelecek.

Bu sayfada sizde daha önceden mevcut olan tc kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra (eğer şifreniz yoksa ilinizde bulunan aöf bürosundan bu şifreyi temin edebilirsiniz.) size dönemlik kredili sistemde sorumlu bulunduğunuz dersleri gösterir bir ekran gelecek.

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi eğer önceki senelere ait ders notlarınızı görüntüleme isterseniz Yıllık Sistemdeki Not Görüntüleme linkine tıklayıp bu sisteme ait notlarınızı görüntüleyebilirsiniz.


Aöf ekitaplarını nasıl okuyacaksınız.

Bu konuda sitemi takip ettiyseniz bir çok resimli anlatım yapıp önceki konularda dile getirmiştim. Bunu arama kısmından ve etiketlerden görüntüleyebilirsiniz.
Yeni sistemde iste kredili sistemdeki e kitaplara ulaşmak için http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Sayfalar/default.aspx adresinden giriş yapmanız gerekemektedir. Buradaki giriş için kullanıcı adı ve şifrenizi Aöf bürolarınızla irtibata geçerek gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Yorumlar