Yol sohbetleri, kısa muhabbetler

Otobüste geçiyor ömrümüz oradan oraya sabahtan akşama, akşamdan sabaha işten eve, evden işe... Dershaneler cabası arada birde sınavlar oluyor. Askerliğimi özler oldum nedir? :)
Sabah erken kalkardık ama işyeri hemen elimizin altındaydı (yani katımızın hatta yatağımızın altında) kamuflajı giy, postalları bağla, parkayı al sırtına, palaskayı tak, bere zaten yapışmış başımıza, sakal traşlı, eller nemli, tırnaklarda kesikse oh ilk iş sıcak çay ve bayat poğça (yada poca kim ne diyorsa işte) her şey güzeldi. Bir özgür değildik vesselam bu sıkıyordu canımızı sadece bu... O denli bağlanmışki haklarımız unutur olmuşuz, tam bağımsızlık ancak mali ve ekonomik bağımsızlıkla kazanılır.
Yani astların her yerde var diyordu bu söz, üstlerinde öyle o vakit ne yapmalı bir tek üst seçmeli insan yani en büyük olanı seçmeli. Öyle saman alevi gibi hızla parlayıp efendim holdingler kurup, sonrasında eline gözüne bulaştırıp batırmayacak, bir yarattığı düzen o isteyinceye kadar devam edecek ki bitti dediğinde her şey bitiverecek.

Yani Allah c.c. olsun bizlerin üstü böyle görelim, böyle bilelim. Yoksa eğile eğile boynumuz namerdi geçecek ihanette, paraya tapar olmuş aslımız, mevkiye kayar olmuş nefsimiz, neyi istemişsek onu yapmışız, çıplak baldırları modernite saymışız,kadın adam için ağlamış, adam karı için öldürmüş. Ancak Allah için kurumuş gözyaşlarımız o arkasından ağladıklarımız için oluk oluk akan gözlerimiz donmuş, yağmalanmış kurumuş, isyan bataklığında çılingir açmışız. Sabahlara değin eğlenen bar çocukları yetıştirmiş çıplak ayaklarıyla cephelere koşan analarımızın torunları...

yetiştirmişlerde bu torunlar tobmalaklar Allah'a (azizül celal) sadece günde beşkere eğecek bir baş yetiştirememişler yetiştirememişiz kendimizi bu yönde. Ateisti övmüşüz, aşırıya kaçınca dövmüşüz, bize saygısı olmayana bizde sövmüşüz.

Mala hiyanet, servetimize haram katıştırmış utanmadan her sorana müslümanlığı sahibiymiş gibi anlatmışız. Günahtan günaha giren zevk ve sefa eden bahtı kara nefslerimize yazık.

Yeni Yalova Yolu Buttim mevkii lambalar

Yorumlar