Vakıf Bank Kartsız işlem Bağkur Ödemesi

Bir önceki yazımda bağkur prim yatırma sorunu ile boğuşma ve bu sorunu giderme hakkında ki yazımı şu linkten okuyabilirsiniz: Bağkur Prim Borcunu VakıfBank üzerinden ödeyin bu yazıya birlikte web sitemize Vakıfbank kartsız işlem üzerinden bağkur primlerinn nasıl yatırılacağı ve aynı paralelde ziraat bankasından bu işlemi yani bağkur prim borcu ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için vakıfbank parabankomat 8bankamatik gişesinden) ve ziraat atm gişesinden kartsız işlem için giriş butonuna basmanız ve ödemeler kısmından Bağkur prim borcu ödeme menüsünden gerçekleştirebilirsiniz. Bağkur yapmış olduğu anlaşma gereği artık özel bankalardan ve Ptt den ödeme almıyor bu sebeple sizlerin bu prim borcunuzu ödemeniz için Halk Bank Ziraat Bankası yada Vakıf Bank 'tan bu işlemleri yapmanız gerekiyor. Bu işlemi yoğun olmayan şubelerde gişelerden yapabileceğiniz gibi (Bursa için Buttim şubesini önerebilirim C Blokta ve çoğunlukla sıra olmuyor :) ) yine sıra beklememek için gişelerin yoğun olduğu şubelerde bankamatiklerden yani atmlerden de bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Devlet Bankalarına bu geçişten çoğu kişi habersiz olduğu için bu süreçte bazı kişilere yüklü borç çıkabileceğini hatırlatmak istiyorum bu sebeple bağkur borcunuzu eski alışkanlıklarınız dahilinde özel banka yada ptt ye gittiğinizde sizleri yönlendirmiyorsa ve bu yazıyı okuduysanız en kısa sürede yukarıda ismi geçen bankalardan birine gidip borcunuzu ödemenizi tavsiye ediyorum.

Bugün yine haberlerde izlediğim bir olayda borçların katlanmasından dolayı bir vatandaşın mağduriyetini izledim malesef devletimiz bu tarz borçlanma konularında aramadığı ve haber vermediği için birçok vatandaşımız bu fikri boşluğun kurbanı olmuş durumdadır.

Yorumlar