Linux Mint Ekran sorunu

Linux Mint ses sorunu çözümü ne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bu sefer mint ile karşılaştığım bir diğer sorun ise ekran resmini ilk seçimimde tüm ekranı kaplamasına rağmen bilgisayarı kapatıp açtığımda resim küçülüyor ve ekranın bir kısmı farklı bir kısmı farklı masaüstü arka planı oluşuyor. Bu konuda bir çözüme ulaşırsam yine bu takip başlığından bildireceğim.

Linux Mint Forumuna açtığım konu linki
http://forum.linuxmint.org.tr/index.php/topic,4430.0.html
Merhaba arkadaşlar evdeki bilgisayarıma kurduğum linux mint işletim sisteminde arka plan için herhangi bir resim tanımladığımda (linux mint 'ın default arka planlarından seçiyorum.) bilgisayarı kapatıp açtığımda bir bölümü farklı bir resim oluyor arka planı ise default mint debian logosu olan arka plan resmi geliyor aşağıda ki resimde olduğu gibi bu sorunu neden yapar acaba ve nasıl çözebilirim.
Resimde göreceğiniz üzere alt (art) kısımda linux mint xfce default logosu varken, üst (ön) bölümde benim seçtiğim bir arka plan var ve ben yeni seçtiğimde görüntü düzeliyor bir arka plan tüm hepsini kaplarken bilgisayarı kapatıp açtığımda bu haline geri dönüyor.
Linux Mint arkaplan resim sorunu

http://www.mahalleminsesi.com/2012/09/linux-mint-ekran-sorunu.html

Cevaplar

Not: Resmin büyük halini görmek için resme sağ tıklayıp resmin kısayolunu kopyala (bağlantı yolunu kopyala) deyip yeni bir sekmede görebilirsiniz.
Gerçi küçük ekran görüntüsünde de sorun anlaşılıyor, ancak resmi büyütmeye çalıştığımızda sanırım forum yazılımının bir sorunu nedeniyle büyük ekranda resmin bir kısmı gözükürken diğer kısmı görüntülenemiyor.

Yorumlar

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler