Google Dizin sorunu

Sorun :Merhaba arkadaşlar google webmaster tools'ta giriş yapıp kontrol ediyorum (Yaklaşık 6 aydır böyle) dizine gönderilen url sayısı 26 eklenen 1 diyor oysaki gönderilenin daha fazla olması gerekli (70 tane farklı içerik var) o ekli değil dediklerine bakıyorum google da aratınca listeliyor. Özgün içerik kullanıyorum. sorun ne olabilir?

Birde ben link:siteadi.com yazınca hiç bri sonuç getirmiyor site:siteadi.com yazınca getiriyor acaba banlımıyım bunu nasıl öğrenebilirim ban sebebi sayılacak bir uygulama yapmadım ekstra seo bile yapmıyorum sadece blogger'ın ayarlarını kullanıyorum resim ekteki gibidir.


Sorun için r10.net te açtığım konu: http://www.r10.net/showthread.php?p=1065805857#post1065805857
R10.net cevapları :
WebmasterTM
link: diye yapılan aramalarda sitenizin linkini ( backlink ) veren url leri listeler site: diye aramalarınızda sitenize ait içerikleri url leri listeler. googlebot sitenize erişemiyor diyor . ona dikkat ipiniz googlece banlı olabilir ( kesin olmamakla beraaber ) bu tabloda ben bir sıkıntı göremiyorum . yine bir sitemap oluşturup tanımlayabilirsiniz. sitenizi oto pinglettiren sitelerden pinglettirerek botları yöneltebilirsiniz.

oxxi.net :http://www.oxxi.net/genel-webmaster-konulari-sorunlari/18172-google-dizine-eklenen-url-sorunu.html#post72808

Oxxi.net cevapları:
NetHunterz:

Dns problemi vardır büyük ihtimal robots.txt dosyasını kontrol et birde.
Google Sandbox checker Tool,Sandbox checker Google Sandbox Checker Tool
http://www.searchenginegenie.com/sandbox-checker.htm
burdan sandbox durumuna erişebilirsin.
veya yetkililerle görüş reseller kullanıyorsan diğer sitelerde durum nedir host kullanıyorsan mail at .
kontrolleri yaptıktan sonra tekrar göndermeyi dene.
blogspot mu kullanıyorsun?

xoozy
Googlebot sitenize erişemiyor diyor. Sunucuda bir sorun olmasın ?

gunluktr

hızlı geri dönüşleriniz için teşekkür ederim robots.txt de nasıl bir kontrol gerçekleştirmeliyim. daha önceden bu dosya ile ilgili bir sorun vermişti bende tüm hepsine izin verdim.

NetHunterz : Evet blogspot kullanıyorum.
xozzy: Siteme eklediğim her linki 2 saat içerisinde indexliyor ve google dizininde arayınca buluyorum googlebot ile ilgili bir sorun olmadığını göstermez mi bu durum

yardımcı olabilirseniz sevinirim.Yorumlar