Bağkur Prim Yatırma Sorunu

Güncelleme26 Eylül 2012 : Bu konuya paralel olarak yazdığım yeni yazımı okumak ister misiniz?
Vakıf Bank ve Ziraat Bankası için Kartsız işlem menüsünü kullanarak bağkur prim borcu yatırma
Merhaba arkadaşlar, ailenizde isteğe bağlı bağkur yada isteğe bağlı sigorta ödeyen bir yakınınız (sgk) bu primleri yatırmak için gittiğinizde çoğu bankadan ve ptt'den geri dönmüşsünüzdür. 3 aydır belki defalarca Buttim A Blokta bulunan PTT şubesine gittiğimde
bağkur primleri yatırılıyor mu?
Hayır sistem arızalı diğer bankalara sorun diye bir cevap alıyorum. Bende bunun üzerine garanti akbank iş bankası vs dir etrafımda yakın hangisi varsa soruyorum bağkur yatırılıyor mu?
Hayır sistemde arıza var.
Yahu PTT arızalı Akbank arızalı İş bankası arızalı nereden yatıracağım bunu bir bilen olmaz mı yahu?
Belki 10 kişiye sormuşum internetten de araştırmışlığım var ancak internette SGK ya ait bir telefon numarasını arayıp Ankara'ya soramadım. Bursada SGK il Müdürlüğü'ne dahi gittim. Dediler ki sistemde bir sorun var ara ara sorun sistem düzeldiğinde borcunuzu yatırabilirsiniz.
Bekleyelim ama borçta birikiyor. faiz gelecek mi onuda bilmiyoruz. Ayak üstünde duran bir yerimiz yok ki zaten devlette Nejat Uygur'un söylediği gibi meydana girmişiz yürüyoruz ama ayak üstünde değil parmakların üstünde, neremize parmak kaçmasın desek oraya kolunu sokmaya çalışan bir yön(et)imimiz var.

Geçen bu 3 ay sonrasında Buttim PTT şubesine bu paraları nereye yatırabileceğimizi sordum bankalar alıyor dedi bende bunun üzerine Buttim iş bankasında ki görevli'ye durumu anlattım, o ise bana sistemin değiştiğini ve artık Bağkur Primlerinin sadece Devlet banakalarına yatırıldığını söyledi. Buttim'dede tek devlet bankası vakıfbank var daha önce Halk Bankasınında burada bri yeri varmış ancak kapatılmış.

Velhasıl Annem için yatırdığımız Bağkur Prim borcunu Vakıf Bank Halk Bank ve Ziraat Bankasına yatırabileceğimizi öğrenmiş olduk aynı tekrara alışıp Ptt ve diğer bankaların yollarını aşındıran arkadaşların ivedi bir halde VakıfBank'a gidip bağkur borçlarını yatırabilirler.


Ayrıca internet sitesine girip aynı işlemi kartsız olarak nasıl yapılabileceğini de anlatıyor.
Bağkur Atm'den Kartsız işlem ile para nasıl yatırılır


Evet arkadaşlar daha önce açmış olduğum Bağkur prim yatırma sorunu isimli başlığa aşağıdaki gibi arama sorgularından ziyaretçiler gelmiş cevaplarını bu sayfadan ve önceki açtığım başlıktan alabilirler
1- bağkur sistemi çalışmıyor hangi bankaya yatırabilirim
Sitemize hoşgeldiniz. Yorum bırakmadan gitmişsiniz ancak bağkur prim yatırma sorununuzu vakıfbank halkbankası ve ziraat bankası atmlerinden ve gişelerinden yatırabilirsiniz.
İyi Günler

2- Bağkur prim yatırılmıyor
Sizde sitemize hoşgeldiniz. Ancak aynı arama sorgusuyla geri dönerseniz yorum bırakmanızı rica edeceğim. Bağkur bankalar ve ptt ile anlaşmalarındaki prosedür gereği düzenlemeler gerçekleştirmiş ve sadece devlet bankalarından ödeme almaya karar vermiştir. Bu sebeple sizde bağkur primlerinizi halkbankası ve ziraat bankası yada vakıfbank gibi atm lerden yada gişelerden gerçekleştirebilirsiz.

3- tc ziraat bankası bağkur yatırmak
Evet ziraat bankası online ödemeler (internet bankacılığı hesabınız varsa) yada atm lerden yada ziraat bankası gişelerinden bağkur prim borcunuzu sorunsuz olarak yatırabilirsiniz.

4- bağkur sisteminde arıza
Sizde sitemize hoşgeldiniz umarım bir dahaki gelişinizde güzel yorumlarınızı eksik etmezsiniz.Bağkur sistemindeki arızayı önceki başlığımızda (linklenmiştir) okuyabilirsiniz. Bu sorun özel bankalarda karşılaşılmaktadır. Devlet bankalarına bağkur prim borcunuzu yatırabilirsiniz

Yorumlar

  1. Ben de Vakıfbank vezneden yatırıyorken artık kabul etmiyorlar. ATM lere yönlendiriyorlar. ATM den küsuratlı rakam yatırılamıyor. Eskiden direk kurum veznelerine yatırırken daha iyiydi. İyi yapalım derken her şey kötüye gidiyor.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler