Aöf 2012 Yılı Bütünleme Sınavları

Güncelleme 28.09.2012 Aöf 2012 bütünleme sonav sonuçlarının bugün açıklanmasını ümit ediyordum. Ancak bu hafta aralığında açıklanmadığı gibi haftanın son günü olan 28 Eylül Cuma Günüde açıklanmadı.

Artık pazartesi günü açık öğretim fakültesi (aöf) bütünleme sınavlarının 2012 yılında yapılan bu sınavın pazartesi günü açıklacağını düşünüyorum. Adamlar sınavlarda yaptığımız şeyleri unutalım da mahkeme mahkeme bizleri uğraştırmasınlar diye bunca insanı bekletiyorlar yahu... Bence sınavın açıklanması için 1 hafta yeterli yada böyle uzun süre açıklamayacaksanız ne bileyim sınav sorularına ait cevap şıklarını almamıza müsade edin? Olmaz mı? :)

Neyse şaka bir yana bir günü daha devirmiş olduk. Aöf bütünleme 2012 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak diye merakta bekleyenlerdenseniz. Sizde pazartesi gününü beklemek zorundasınız.

Tc Kimlik No ile Aöf Bütünleme Sınav Sonuçlarımı Göster
Aöf Web adresinden giriş ile bütünleme sınav sonuçlarımı göster

Yukarıdaki linklerden aöf bütünleme sınav sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını kontrol edebilirsiniz. Yada eskişehir anadolu üniversitesi telefonlarını arayıp gerekli açıklama için talepte bulunabilirsiniz.

İlinize ait aöf bürolarının telefonunu görüntelemek isterseniz aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.
http://w2.anadolu.edu.tr/aos/buro/aof_buro_adresler.aspx

2012 Yılının ve Açık öğretim fakültesinin son bütünleme sınavları 08 Eylül 2012 (cumartesi) ve 09 Eylül 2012 (pazar) tarihlerinde yapıldı. Bu sene itibari ile tüm açık öğretim fakültelerinde (bölümlerinde) kredili sisteme geçilmesi sebebiyle ilerleyen senelerde bütünleme sınavlarının yapılmayacağı Eskişehir Anadolu Üniversitesi Aöf Dekanlığınca daha önce duyurulmuştu.
Geçen sene kredili eğitime geçen bölümlere bir hak çıkarılmıştı. Normalde bu bölümler için (kredili sisteme geçenler) bütünleme sınavı yapılmayacaktı. ancak yarı bölümler kredili yarısı not sistemi olunca böyle bir kurtarma sınavı düzenlemişler.

Bence örgün öğretimde de yaz okulu olan bütünleme sınavının kaldırılması büyük bir haksızlık gibi gözüküyor notlarını güz ve bahar döneminde yapılacak sınavlarda kurtarabilirsen ne ala kurtaramazsan kalan bir ders için bile 500 liralık masrafın yanında bir yılınız daha kaybolacak ve mantık olarak şunu düşünürsek aöf bütünleme sınavlarının öğrenciye dolaylı katkısı çalışamadığınız için geçemediğiniz bu bir iki yada üç derse daha iyi çalışma imkanı veriyor normalde ders başına bir aylık bir çalışma zamanınız ya var ya yokken aöf bütünleme sınavına 2 dersi kalan bir öğrenci 2 ders için ortalama 1,5 aylık bir zamana sahip olabiliyor ve öğrenci için muazzam bir kolaylık sağlıyor.

Konumuz bütünleme sınavlarının kaldırılması veya yürürlükte kalması hususu olmadığı için lafı fazla uzatmaya gerek yok. Bütünleme sınavlarının tamamlanmasıyla şimdi gözler tamamen aöf bütünleme sınavlarının sonuçlarına çevriliyor. Aöf bütünleme sınav sonuçlarının açıklanma hususu da bir sürüncemede 3 haftalık bir süreç sonunda açıklanıyor her dönem tabi bu bazen iş günü terimine döndüğü için bu 3 haftalık süreç 4 haftayı da bulabiliyor. Muhtemelen  28 eylül 2012 cuma günü yada 01 Ekim 2012 pazartesi günü açık öğretim bütünleme sınav sonuçlarının açıklanması gerekiyor. Bu bütünleme sınavı sonrasında Anadolu Üniversitesi mezunu olacak Lisans ve Önlisans öğrencilerine tebrikler.
Bu sene 4. sınıfa geçtim. Lisans bölümünde son sene ve bu sene değiştirilen bu sistem sebebiyle umarım mağdur olmam. Sistem değişiklikleri en basitleri dahi sancılı oluyor. Final sınavı sonrasında 2 dersim kalmıştı 47 ve 43 ortalamasında takılmıştım. Bu derslerden 08 Eylül ve 09 Eylül 2012 tarihinde yapılan bütünleme sınavlarına girdim iyi bir not bekliyorum. Anadolu üniversitesinin soruları yayınladığı alan olan e-öğrenme  portalında bütünleme sınav "aöf" sorularının yayınlanmasını bekliyorum dün ve bugün baktığımda henüz açıklanmamıştı. Büyük ihtimalle yarın sorular ve cevap anahtarları açıklanacaktır.
Güncelleme Saat 12:01 şuan açık öğretim üniversitesi e-öğrenme adresindeki sınav sorularına baktığımda güz dönemi için bütünleme sınav soru ve cevapları eklenmiş. Büyük ihtimalle bugün (11.09.2012 Salı) öğleden sonra yıllık sistemler içinde bütünleme sınav soruları sisteme eklenecektir. 
Güncelleme saat 15:12 2012 Aöf bütünleme sınav sonuçları açıklandı bu soruları nasıl görüntüleyeceğiniz hususunu aşağıdaki linkten resimli anlatımı ile öğrenebilirsiniz.

Aöf 2012 Yılı Bütünleme soru ve cevap anahtarlarını nasıl görüntülerim diyorsanız bu yazı dizisini takip edin.
Aöf Bütünleme sınav soru ve cevap anahtarları

Yorumlar