Vakıf Bank Nakit Avans Muhabbeti


Vakıf Bank heykel şubesi Nakit avans Muhabbeti Ne alakadır anlamıyorum bugün Nikah işlemlerini halletmek için Osmangazi Nikah salonuna giderken çok yakın tarihe (6 aydan önce nikah işlemlerine başlanması gerekir demişti Metin Abi (Önen) ) Bizde bu ahvalde yanımızda öyle uzun uzadıya bir para götürmedik.
Yakın bir tarihe gün alınca Parayı yatırmanız lazım dediler tutar 83 lira kimine göre haftalık mutfak masrafı kiminin çerez parasının binde biri he tabi bu hafta içi kıyılan nikah ücreti hafta sonu olursa fiyat aniden fırlayabilir ve tansiyonunuzla birlikte nefesiniz yükselebilir ve diliniz damağınıza yapışabilir (Nikah düğün salonunda (sizin tuttuğunuz salonda) olursa bu kez fiyat 1700 tl yi buluyor buna göre gidin Nikah salonuna) Neyse 83 lira dedik şimdi çok para değil ama Nakit yok yanımızda bankadan çekip gelelim Vakıfbank Garaj şubesi sanırım şu Osmangazi Belediyesinin hani Raylı sistem nam-ı diğer metro yok mu canım işte O'nun hemen üsündeki Vakıfbanktan Nakit avans çekelim dedik (çekmez olaydık) şimdi çekeriz akşamınada gider bi bankadan yatırırız derdimiz muteber gayemiz Banka şeysine (hesabına faiz yatırmamak uyanığız ya) 38 e biner binmez kart para ve bir tutam akıl denklemiyle kafa rahat yolculuktayız askerden izne gelmiş bir çocuk (vanlı) elini tuttuğu sevgilisinin parmaklarıyla oynuyor millette onların konuşmalarına kulak kesiliyor. Arada bir bu asker ağa'nın konuşmalarında geçen yirsun sumsuğu sözüyle bakışıp gülüşenlerin gülünç hallerine dalıp devam ediyoruz .
Tayyare kültür merkezi karşısındaki BOİ durağında indik Vakıfbank'a kartı çıkardık bankomat'a taktık ta kredi kartı borçları diyoruz borç yok. Ya Nasıl yok çektik işte bugün hemde tam 80 lira hibemi ettin şuku bu parayı. Kapı tıktıklanır Vakıfbank'a zihinden saniyede 800 argo nam saydırılır Efendim nedir durum dedim borcum var almıyorsunuz. dedi ki görevli;
Bizim bankada hesap kesim tarihinden sonra ödeyebilirsiniz borç akdinizi Sebep? Faizini alabilmek için Yuh be kardeşim 1 lirasında mısınız işin? Rabbim affeylesin Nasıl iştir ne düzenbaz vede halkı güçsüze ne zulümdür bu yahu her şeyde faiz mi olur bugün aldım bugün Ödeyeyim işte bugün... Almazsan almada diyremiyoruz, bakalım gelsin hesap kesimi gün döner sap döner gün gelir hesap döner.

Konuya dair shitdelete üzerinde açtığım konu :
Merhaba nakit avansla ilgili benimde başıma garip bir olay geldi yatırmam gereken küçük bir miktar için 80 tl para çektim ancak aynı gün yatırmak istediğimde bankada borcum gözükmedi bunun sebebinin borcun hesap kesim tarihinden sonra ancak borcun gözükeceğini belirtiyorlar. Sanırım bunun sebebide faizödememiz içinmiş böyle birşey olabilir mi? Nakit avansta her ne olursa olsun faiz ödemek zorunda mıyız?
http://forum.shiftdelete.net/konu-disi/58529-vakifbank-nakit-avans.html#post2456409

Yorumlar