Vergilerimiz Yol Olarak Geri Dönmeli

Yer : Bursa ili, Osmangazi ilçesi, İvazpaşa mevkii, Mollafenari Mahallesi, Derman Caddesi yollarımız hiç dikkatinizi çekmiyor mu ?

Aşağıda dikkat çekmek ve mahallemizin yol sorununa çare üretebilecek makamlarında incelemesi için bugün gelirken çektiğim fotoğrafları yüklüyorum. 


Çocuklar oyun alanları bulunmadığı için araçların geçtiği yollarda oyun oynamak zorunda kalıyorlar.

Yolda ki yamalar yaklaşık 15 yıldır detaylı bir çalışma yerine sürekli bir yama çalışması  ile geçiştirilmiştir.

Yukarıda gördüğünüz ilk iki resim Derman Caddesi'ne ait ilerlediğinizde ikinci resimdeki gibi daha büyük ve artık yama vurulmaktan şişmiş olan yolu göreceksiniz. İkinci resimden sonrakiler ise Vatan Sokak ve Altan Sokak yollarına (yol denilebilirse şayet) ait resimler, Sizde buralara baktığınızda bir gariplik olduğunu hissettiniz mi ? Sizce bu yolların düzelebilmesi için ne yapılmalı ? Belki yol genişletilemiyor olabilir.Ancak düzenleme yapılmasının genişleme sorunun engel teşkil edeceğini düşünmüyorum. Bazı noktalarda görüyorsunuz ki artık beton (asfalt zaten yok!) artık kalkmış ve toz haline dönmüş, doğal olarak bu durum artık insanların yağmurlu havalarda çamur deryasına dönüşmesine ve bu kış aylarında düzensiz merdiven ve yollarda yürürken düşmelerine neden oluyor. 

Hepimizin bildiği gibi vatandaşlardan alınan vergiler yol, kamu binaları, sosyal tesisler gibi üst yapı, su, elektrik ve doğal gaz gibi alt yapı hizmetlerin yapılabilmesinde Merkezi Yönetim olan T.C. Devletinin ve Yerel Yönetim olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi ile bağlı olduğumuz Osmangazi Belediyesinin en önemli kaynaklarını oluşturmaktadır. Bu sebeple düzenli yollara ve sosyal tesisler açısından daha makul yapılarla sahip olma hakkımızın olduğunu sizlerinde düşündüğünden eminim !  Bu sebeple bu konuya gereken ihtimamı göstereceğinize inanıyorum.

Bu başlık altına akim (Ak Parti İletişim Merkezi) 'e gönderilen şikayet dilekçesi'de eklenecektir. Sizlerde akim üzerinden şikayet yazarsanız daha çok talep durumunda mahallemizde yol çalışması yapılacağını umuyorum. 

Mahallemize yakışır bir yol istiyoruz !

Yorumlar