Üftade Tekkesi Restorasyonu Devam Ediyor

Üftade Tekkesi'ne ait restorasyon işlemlerini yürüten Bursa Osmangazi Belediyesinin çalışmalarına ait bilgileri şu yazıda okumuş olmalısınız. 


Üftade Tekkesi ve Osmangazi Belediyesi


Yazımdan bugüne bir kaç ilerleme var bunlardan birisi Üftade Tekkesi Çatı kısmına kiremitler takıldı ve duvarlarının ince sıvası (dış kısım) bitmiş durumda buraya ait fotoğrafları bu yazı altına ekleyeceğim. Bununla beraber ne yazık ki halen Bursa Büyükşehir Belediyesi yada Osmangazi Belediyesi tarafından şu yazıda "Mollafenari Mahallesi Altan Sokakta Beton Yollar Yıkılıyor " belirtmiş olduğum Sokağımızda ki yıkılan yol için herhangi bir çalışma henüz başlatılmadı. Siteye fazla zaman ayıramadığım için bazen çok detaylı bilgiler veremiyorum. Ancak gördüğüm her aksaklığı not etmeye devam ediyorum. 

Mahallemizde hiç bir sosyal hizmet yok derken Mollafenari İlköğretim Okulundan bahsetmeyi unutmuşum. Daha önce Mollafenari Mahallesi Sağlık Ocağına'da sahipken nedense işlerliği yitirilip kapatılmıştı (2004 yılı) o günden beridir açıldı açılacak denen sağlık ocağı izbe bir yer olarak kaldı işte bu kapalı sağlık ocağının yanında Mollafenari İlköğretim Okulu...
İlerleyen günlerde Mahallemize geliş için kullanılan yollarıda (Üftade tekkesini inşaat halinde de olsa ziyaret etmek isteyecek misafirlerimiz için ) anlatmaya çalışacağım.


Resimler bir kaç gün için de eklenecek ....

Yorumlar