Osmangazi Belediye Başkanı As Tv 'de "Yüksek Tansiyon Programında

Dün akşam Bursa'nın yerel televizyonu As Tv'de yayınlanan Gazeteci Mustafa Özdal'ın sunduğu Yüksek Tansiyon programına Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar konuk oldu. Halkın sorularını yanıtlayan Mustafa Dündar'a mahallemizin sorunlarını anlatmak için hem programın mail adresi: yuksektansiyon@astv.com.tr 'ye hemde telefon: 0224 261 11 88 - 0224 261 11 99 numaralarından bağlanmak için epey uğraştım. sorunlarımızı mail olarak göndermem sebebiyle, yaşadığımız sorunları kısa (ve hızlı :) canlı yayına pek alışık olmadığımız için biraz heyecanlandık sanırım) bir şekilde anlatmaya çalıştım. 
"Osmangazi Belediyesi 'nin merkez mahallelerinde çalışmalarının övgüye değer olduğunu ancak Bursa'nın en eski mahallesi olan Mollafenari Mahallesinin'de aynı çalışmaları hak ettiğini gecekondu sorununu sadece mahalle sakinlerine yüklemenin büyük bir haksızlık olacağını (daha önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi gece kondu yapısının en büyük suçlusu bu yapıların mantar gibi çoğaldığı 1985 - 2000 yılları arasında ki) diğer pay sahipleri olarak bürokrasi, yerel yönetim ve merkezi yönetimin suçlarının da göz ardı edilemeyeceğini belirttim." 
Bu sözlerimden sonra telefonu kapattığımda Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın ilk sözü "Evet ne güzel işte vatandaşımız mahallesini savunuyor." oldu. Bu söz güzel bir ifadeydi aslında insanların haklı olduğu konularda konunun bir diğer kanadı tarafından takdir edilmek hemen yok efendim biz oralara hizmet götürüyoruz demekten daha güzel bir olguydu. Bunun içinde Sayın Başkanımız Mustafa Dündar'a teşekkürü borç biliyorum.
Mahallemize inceleme yapacağına dair söz verdi. Özellikle Altan Sokak ve Vatan Sokak'ın resimleri hakkında ve yakın zamanda Mollafenari Mahallesi Altan Sokak 'ta yollar artık yıkılıyor. Başlıklı yazımda belirttiğim yıkılmış kaymış ve artık erimiş beton yolları hakkında yapılacakları belirleyeceğini bildirdi.


Gelişmeleri buradan bildirmeye çalışacağım umarım genel sorunlarımıza bir çare bulunr. 


Sevgiyle kalın

Yorumlar