Mollafenari Mahallesi Muhtarı (Şaban Çiçek)

Muhtarlık Telefon numarası ; 0533 685 77 84 -0224 223 61 66

Mahalle (molla fenari) muhtarımız Şaban ÇİÇEK ile dün Bursa Büyükşehir Belediyesinden gelen cevaba ilişkin hem fikir hemde desteğini almak için görüşmeye gittim. Karşılıklı olarak birbirimize Bursa ilinin genel olarak diğer mahallelerinde yapılan belediyecilik çalışmaları ve bunun mahallemize neden uygulanmadığı konusunda soruları sorduk. 

Bana daha önce diğer sorunlarla ilgili Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesine yazdığı şikayet dilekçeleri ve bu dilekçelere gelen cevapları gösterdi. Bazı dilekçelerde yapılan şikayetin dikkate alındığı ve 2010 bütçesine dahil edileceği yazmasına rağmen hiç bir işlem yapılmamış olan dilekçeler vardı. Bunları yakın zamanda fotoğraflarını çekip siteye ekleyeceğim. Bu dilekçeleri görünce mahallemizin boş verilmiş olduğu ve tamamen göz ardına itildiğini bir kez daha görmüş oldum. 
Yakında internet sitemizi diğer insanlarında görmeleri için muhtarlık duvarına ve destek sağlayacak firmalardan bazılarının dükkanlarına hazırlanacak afişleri asmayı düşünüyorum. Maalesef ki kitle desteği hususunda halen çok geride gidiyoruz . Muhtarlık binası önünde muhtar ile görüşürken farklı bir konuda sorunu olan bir vatandaş ile karşılaştım. O da bir çok sorundan şikayetçi ancak nasıl organize olunacağı hakkında bir bilgisi yok bu yüzden tanıtım konusunda ki bu sorunu önlememiz gerekiyor. 

Bu işten bir maddi&manevi çıkar sağlayacak bir çalışmam yada beklentim yok bu yüzden buradaki anlatılanlara sizlerinde katkı sağlaması gerektiğine inanıyorum, sorunlarımızı bir bütün olarak gelecek fikir ve eylemler ile çözebiliriz bunu unutmayın! Bu sebeple eğer bu yazıyı okuyan arkadaşlarımızdan bazıları bu iş için taşın altına elini sokmak isterse gerekli yardımları yapmayı planlıyorum.

İlerleyen günlerde mahalle muhtarımız ile ortak bir yazı oluşturacağım ve mahallemizin diğer sorunlarını da aktarmaya devam edeceğiz. Sizinde mahallemizde gözünüze çarpan sorunlar varsa lütfen bizlere iletin.

Yorumlar