Akim'e Şikayet Dilekçesi Gönderildi!

Mollafenari Mahallesinin genel sorunlarını Ak Parti İletişim Merkezi ve Bursa Büyük Şehir Belediyesinin Birlikte Yönetelim Projesinin mail adresi olan alo153@bursa.bel.tr adreslerine iletişim formu ve mail olarak gönderdim. 

Aşağıya yazdığım şikayet dilekçesinin bir örneği ve Akim adresini ekliyorum. Sizde buralara ve gazetelerin mail adreslerine aynı yazıyı yada sorunlarımızı yardım taleplerinizi iletebilirsiniz. Sizde sorunlarınızı akim ve belediyelere gönderin kentin yönetimine ve mahallede ki çevre düzenine sizinde katkınız olsun!

http://www.akparti.org.tr/akim/ adresinden sayfanın sol tarafında Başvuru İçin tıklayın resmine tıkladığınızda yukarıda resmi olan sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu sayfada ki kişisel bilgileri doğru girmeniz gerekmektedir. Aksi halde başvurunuz dikkate alınmıyor. 

Dilekçeyi yazdıktan sonra gönder butonuna basınca yukarıda ki resimde olduğu gibi size bir dilekçe numarası verir yine aynı sayfada verdiği telefon numarasından kaydettiğiniz kodu sorgulatıp şikayetinizin ne durumda olduğunu görebilirsiniz.
Bu da yazdığım şikayet dilekçesinin içeriği ; 

Merhaba Sayın Yetkili!
Mahallemizin yol sorunlarına dair daha önceden de bu site yoluyla sizlere başvurmuştum. Belediyecilik konusunda  Bursa Büyük Şehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesince gerçekleştirilen, restorasyon çalışmaları, kaldırım düzenlemeleri, çevre düzenlemeleri, çarşı bölgesinde ki düzenlemeler, atatürk (heykel) caddesinde ki dış cephe yenilemeleri ve cumhuriyet caddesinin küçük bir taksim modeline dönüştürülmesi ve eski hamamların kültür merkezlerine dönüştürülmesi eylemleriniz takdire şayandır. 

Fakat bu genel güzelliklerin nazarında yaklaşık 20 yıldır alt yapı çalışmaları hep üstün körü alelade biçimlerde yapılmış ve Bursa'nın en eski yerleşkelerinden biri olan (Mollafenari) Mahallemiz Bursa'nın genel ve düzenli görünümünden kopup peyder pey bir hal almıştır. Yerleşkemiz (mahallemiz) günümüzün geniş yollarına sahip olmadığı gibi kaldırımlardan yoksun, düzensiz merdivenleri, çocukların oynayabileceği parklardan ve artan araç kullanımı nedeniyle otoparksız kalmanın kaynak oluşturduğu yol daralması sorunları ve elektrik direklerinin ana arterlerdeki modern görünümüne (yer altından geçen elektrik kabloları ile lambalar ana arterlerde kablo kirliliğinden kurtulmuştur.) tezat oluşturur bir yapıya bürünmüştür. 

. Mahallenin yolları dar olması sebebiyle öncelikle bir otopark sorunun çözülmesini ve daha sonrasında da sokak yollarında gerekli düzenlemenin yapılması gerektiğini,
İlgili Resimler

.Çocukların oynayabileceği çocuk oyun alanlarının bulunmaması sebebiyle mahallede bulunan çocuklarımız araçların kullandığı yollarda top yada benzeri oyunlarını oynamak zorunda kalmaktadır bu yüzden park ve yeşil alanların yapılması gerektiğini,

İlgili Resim


.Hiç bir sosyal tesisin (halı saha, koşu parkurları, spor alanları, hizmet binası vs.) bulunmadığı mahallemizde şartların gerektirdiği hizmet kurum ve gruplarının oluşturulması gerektiğini,

. Ulaşım konusunda halen minübüs tekelinde bırakıldığımız için 62 numaralı otobüsün kuştepe, abdal murat güzergahının Mollafenari Mahallesinin de dahil edilmesi gerektiğini yada şehrin merkezi olan heykel ve santral garaj bölgelerine mahallemizden yeni bir otobüs güzergahının Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulması gerektiğini,

.Mahallemizin ara sokaklarında bulunan (Vatan Sokak, Altan Sokak ve bir çoğu) asfalttan yoksun sokak yollarının müzmin genişlikte genişletilmesi ve artık toprak yollardan kurtulmamız için bir bir yol ıslah programının geliştirilmesi gerektiğini, 
İlgili resimler.Yine ara sokaklar ile derman caddesinin bağlantısını sağlayan merdivenlerin  düzensiz, değişik genişlik ve bazı alanlarda çok büyük darlıklarla tamamen peyderpey yapılan ve bu hali ile belediye yapısından daha çok etkinlik sağlayamamış bir imece yapımı gibi gözüken merdivenlerin bir standart halinde yapılması ve mahallenin tarihi dokusu ile birleştirilmesi gerektiğini (merdivenler düzenli boyutlara ve insanların düşmeyeceği şekilde genişliklerde ayarlandıktan sonra parke taş ile kaplanabilir.),
İlgili Resimler ; 


.Sokak lambalarının modern bir yapıda olması için elektrik tellerinden kurtarılarak alt yapı çalışması ile birlikte kabloların yerin altından geçip hemen 500 metre aşağımızda ki ivazpaşa spor tesislerinin devamında olan (üç kurnalardan yukarı doğru çıkan yol) yoldaki lambalar gibi telsiz sokak lambalarına dönüştürülmesi gerektiğini düşünüyorum.
İlgili resim; 


bu resimde ki yer mahallemize çok yakın bir mesafeden çekilmiştir.Burada ki gibi kabloları yerin altından geçen ve daha düzenli bir sokak görünümü veren sokak lambaları ile mahallemizdeki eski tip beton direkler ile değiştirilmesi çevre düzeni için daha iyi olacaktır.

bu resimde mahallemizde yanmayan bir sokak lambası bu başlık altında bu yanmayan sokak lambasının da en kısa sürede değiştirilmesi gerekiyor.

Yukarıda ana başlıkları ile anlatmaya çalıştığım sorunları daha ayrıntılı olarak Mahallemizin sosyal sorumluluk Projesi sayfası olarak kurulan http://mahalleminsesi.com internet adresinden takip edebilirsiniz. 

İyi Çalışmalar 

Yorumlar