Line Tv Mahallemin Sesini Dinliyor

Peki bu sesi mahallemizdn kaç kişi dinliyor ?
-Mahalle muhtarımızın konuya tedbirli yaklaşımı beni biraz düşündürdü !
-Mahallede yaşayan ve aynı sorunlara paydaş vatandaşlarımız ne düşünüyor bunu da merak ediyorum !

Line TV ye haberimiz yapılmasa dahi ilgilerinden ötürü mahallemiz adına teşekkür ediyorum.


Bugün Saat 11:00 gibi Bursa'nın yerel televizyon kanalı Line Tv 'den yetkili bir isim (muhabir) Mollafenari mahallesinde ki yaşanan çevre sorunları ile ilgili bir haber yapmak istediğini söyledi. 
Ancak bunun için mahallede yaşayan diğer insanlar toplanıp line tv ekipleri ile haber yapabileceklerini söylediler. 
Bende şuan için siteyi tek başıma yönettiğimi ve yeni açılmış bir site olduğu için bu konuya aynı duyarlılıkta yaklaşan kişi sayısının az olduğunu belirttim. Peki mahalle muhtarı ile bir açıklama yapıp yapamayacağımı sordu. Bunun üzerine mahalle muhtarımız Şaban Çiçek 'i telefonla arayıp durumu bildirdim. Bana şöyle bir cevap verdi;
Mahallenin genel sorunları hakkında ben çalışma talep ettim (Nereye başvurduğunu bilmiyoruz.) İki ay sabret dediler ik iay boyunca çalışma yapılmassa ben zaten her yere haber vereceğim (Nerelere başvuracak bilmiyoruz.) Ben askere gittiğimde mahallemizin yolları aynıydı, çöp konteynırlarımız aynı kirlilikte bulunuyor ve çocuklar hala aynı yolda oyunlarını oynuyorlardı. Geldiğimde yine aynı manzarayla karşılaştım ve bu yüzden de sosyal sorumluluk projesi kapsamında mahalleli insanlarımızı bir araya toplayabilme umuduyla bu sayfayı oluşturdum. Şimdi bu konuda destek sağlayabilecek hem sitenin yönetimi hemde basının dikkatini buraya çekmek için yardımcı olacak diğer vatandaşlarımızdan yardım bekliyorum. Konuyla ilgileniyorsanız ; mehmeteminbursali@gmail.com mail adresine mail atarsanız bende line tv ile tekrar görüşüp açıklama yapacak bir grubumuz olduğunu beyan edip mahallemize Televizyon kanalını davet edeceğiz.

Yorumlar