Bursaray 'dan Ulaşım Sorunumuza Gelen Cevap !

TAG : BURSARAY, BURULAŞ
Daha önce Bursaray adresinde ulaşım sorununu sizlerin okuru için 07 Şubat 2012 tarihinde yayımlamıştım. 10 Şubat 2012 tarihinde Bursaray tarafından şikayet mailime gelen cevap aşağıdaki gibidir. Bursaray tarafından 62 numaralı otobüs güzergahını düzenlenip, mahallemizi de kapsayacak yeni bir güzergah düzenlendiğinde kendilerine teşekkür e-postasını iletecek ve buradan da yayınlayacağım. 


Bursa Büyükşehir Belediyesini Ulaşım değerlerimizden olan Bursaray ve Şehir merkezi olan Heykel ve Santral Garaj Semtleri ile mahallemizi buluşturmasını ümit ediyoruz.


62 Numaralı Bursa Büyükşehir Belediyesi Halk Otobüsü 
  


---------- Yönlendirilmiş ileti ----------
Kimden: BURULAŞ
Tarih: 10 Şubat 2012 11:25
Konu: RE: Mollafenari Mahallesi Ulaşım Sorunu
Kime: .... .... ...Sayın ... .... ...

Yeni güzergah belirleme işlemi, Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir. Konu kendilerine aktarılmış, takibe alınması sağlanmıştır.

İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.


From: .... .. . . [mailto:..... . .. . @gmail.com]
Sent: Tuesday, February 07, 2012 5:10 PM
To: burulas@burulas.com.tr; alo153
Subject: 
Mollafenari Mahallesi Ulaşım Sorunu 

Mahallemizi Heykel, Santral Garaj ve Bursaray (Şehreküstü yada Osmangazi) İstasyonlarından birine tek hat ile bağlanmasını istiyoruz.
Osmangazi Belediyesi tarafından Kuştepe, Abdalmurat istikametine çok yakın zamanda 62 numaralı Bursa Büyükşehir Belediyesi Halk Otobüsü tahsis edilmiştir. 

Ancak biz Mollafenari Mahallesi sakinleri yıllardır belediye otobüsü sıkıntısı çekmekteyiz. Merkez (Heykel), Santralgaraj ve Bursa'nın ulaşım ağındaki en büyük çözümlerden biri olan ve gitgide şehrin can damarı konumuna yükselen bursaray ile mahallemiz arasında herhangi bir ulaşım ağı bulunmamaktadır. 
Bununla birlikte mahallemizden daha yukarıda bulunan kuştepeye otobüs tahsis edilirken yine mahallemiz es geçilmiş, yolları, alt yapısı berbat durumda bulunan mahallemize bir darbede ulaşım kanalından vurulmuştur.
Bu sebeple mahallemize otobüs tahsis edilmesini heykel, santral garaj ve bursaray'a zahmetsizce tek vasıta ile ulaşabilmesi için imkanlar mertebesinde gündeminize almanızı ve en kısa sürede rahat ve konforlu ulaşıma Belediye imkanlarıyla sahip olmayı umuyoruz.

(Mahallemize bugüne kadar hiç bir belediye başkanınca belediye otobüsü tahsis edilmemiş, mollafenari mahallesi sakinleri sadece minibüslere mahkum bırakılmıştır. Bununla birlikte minibüslerde şahıs kontrolünde olduğu için denetleme yapılamıyor ve insanlar sıkış tepiş bu arabalara binmek zorunda kalıyor, bursaray 'a binmek içinde önce minibüs'e bindikten sonra Çakır Hamam durağında inip tekrar otobüs yada dolmuş gibi bir vasıta kullanmak zorunda kalıyor yada 1,5 km daha aşağı inip şehreküstü durağına yaya yolu ile inmek zorunda kalıyor.)

Yorumlar