Mahallemizde Ulaşım Sorunu İstemiyoruz

Mahallemizin en büyük sorunlarından biride hepimizin bildiği gibi yıllardır tahsis edilmeyen Belediye tarafından görmezden gelinen Bursa Büyükşehir Belediye Otobüslerinin yokluğudur. 
Mahallemizden Bursaray'a yada işlerine gitmek için servislere binmesi gereken vatandaşlarımız ya mahalle minibüslerini kullanarak çakırhamam mevkii 'ne kadar gidiyor, Bursaray'a gidecekse 1 km daha aşağıya yürüyor yada ikinci bir vasıta kullanarak herhangi bir Bursaray tren istasyonuna gidiyor eğer ki minibüse binmeyecek ise mahalleden bursaray istasyonuna kadar yürümek zorunda kalıyor.

Santral Garaj'a inmek içinde aynı çileyi çekmekte olan bizler için mahallemize yeni bir otobüs ve bahsi geçen yerlere gidebilmek için bir güzergah yapılmasını talep için Akim Başvuru Formu ve Burulaş İletişim sayfasına ve alo 153 Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesine mail attım dilerseniz aşağıda ki adreslerden sizde bu isteği yineleyebilirsiniz.

Bugün Belediye Otobüslerinin girmediği sokak neredeyse kalmamışken, hatta mahallemizden daha yukarıda ki kuştepe mahallesine dahi tahsis edilen Belediye Otobüsü (62 numara) verilip mahallemiz yine gözardı edilmiş ve görmezden gelinmiştir. Bu ilgisizliğe bir dur diyelim Sizde aşağıda ki adreslere şikayet mailinizi göndermenizi istiyorum.


adresler ; 
Burulaş Bursaray İletişim Adresi : burulas@burulas.com.tr
Alo 153 Bursa Büyükşehir Belediyesi Mail Adresi : alo153@bursa.bel.tr

Gönderilen şikayet dilekçesinin içeriği ve resimleri aşağıdadır.
  • Mahallemizi Heykel, Santral Garaj ve Bursaray (Şehreküstü yada Osmangazi) İstasyonlarından birine tek hat ile bağlanmasını istiyoruz. 

Belediyemiz tarafından Kuştepe, Abdalmurat istikametine çok yakın zamanda 62 numaralı Bursa Büyükşehir Belediyesi Halk Otobüsü  tahsis edilmiştir. Ancak biz Mollafenari Mahallesi sakinleri yıllardır belediye otobüsü sıkıntısı çekmekteyiz. Merkez (Heykel), Santralgaraj ve Bursa'nın ulaşım ağındaki en büyük çözümlerden biri olan ve gitgide şehrin can damarı konumuna yükselen bursaray ile mahallemiz arasında herhangi bir ulaşım ağı bulunmamaktadır. Bununla birlikte mahallemizden daha yukarıda bulunan kuştepeye otobüs tahsis edilirken yine mahallemiz es geçilmiş, yolları, alt yapısı berbat durumda bulunan mahallemize bir darbede ulaşım kanalından vurulmuştur. 
Bu sebeple mahallemize otobüs tahsis edilmesini heykel santralgaraj ve bursaray'a zahmetsizce tek vasıta ile ulaşabilmesi için imkanlar mertebesinde gündeminize almanızı ve en kısa sürede rahat ve konforlu ulaşıma Belediye imkanlarıyla sahip olmayı umuyoruz. 

(Mahallemize bugüne kadar hiç bir belediye başkanınca belediye otobüsü tahsis edilmemiş, sadece minibüslere mahkum bırakılmıştır. Bununla birlikte minibüslerde şahıs kontrolünde olduğu için denetleme yapılamıyor ve insanlar sıkış tepiş bu arabalara binmek zorunda kalıyor. Bunun yanında bursaray 'a binmek içinde önce minibüs'e binip daha sonra Çakır Hamam durağından inip tekrar otobüs yada dolmuş gibi bir vasıta kullanmak zorunda kalıyor yada 1,5 km daha aşağı inip şehreküstü durağına yaya yolu ile inmek zorunda kalıyor.) 


Yorumlar