BURSA VE OSMANGAZİ BELEDİYELERİNE İŞÇİ PERSONEL ALIMI HAKKINDA

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesi işçi ve personel alımı hakkında internette bir sürü site var ve sadece hit çekmek amacıyla oluşturulmuş bu siteleri gezdiğinizde görmüşsünüzdür ki bütün sitelerde Bursa Büyükşehir Belediyesi 2012 Personel alımı hakkındaki bilgiler önümüzdeki günlerde eklenecektir gibi yönlendirici ve bana göre gereksiz bilgiler veriliyor. Bununla birlikte sitelerde hiç bir bilgi bulamayan kullanıcı hal gereğince siteden çıkıp gidiyor. BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Emek verip oluşturulmuş sitelerde de sanırım bu en büyük yaralardan biri saatlerini harcayıp yazdığın yazılara sadece 00:00:01 sn süresince göz açıp kapayıncaya kadar giden ziyaretçilere google analytics ten baktığımda içim hayli kötü oluyor. Mahallemizin tanıtımını yaptığım sitemde mahalle sorunlarının yanında Osmangazi Belediyesi haberlerini vermemin sebebi ise sesimize sessiz kalan yetkililerin sesimizi internet üzerinden duymaları için uğraştan ve bu konuda insanları bilgilendirmekten öte bir şey taşımıyor. Hal böyle ki amacım sadece mahallemizde ki insanları sitemize çekmek yani mahalle insanlarımızı bir arada tutup sorunlarımıza daha gür ve kalıcı bir şekilde seslenmek ancak 18 gün olan domain yaşıyla birlikte oluşturduğum içeriklerde mahallemizin dışında birçok kişinin ziyaretine uğradı ancak asıl potansiyel olan mahalle insanlarımızdan kimsenin ne bir yorumuna nede üyelik talebine mazhar olamadık. Bu sebeple olsa gerek Gazetelere yaptığım başvurulara da pek öyle aman aman bir ehemmiyet gösteremedim. İnsanız doğal olarak gelmeyen tepkilere tepkisiz kalamıyor insan !!!
Sorunlar elbet bir gün düzelecektir. Ancak sorun aslında kimsenin sesini yükseltmeden aynı sessizlikte durması yani sorunları ortak paydada buluşan insanların sokakta orada burada söylenirken bunu bir fiile dönüştürmede korkan insanlarla birlikte olmak sanırım insanı biraz üzüyor.


Konuya geri dönecek olursak "Bursa Büyükşehir Belediyesi" ve "Osmangazi Belediyesi" ile ilgili iş başvurusunda bulunmak istiyorsanız bu linklere Tıkala 1 Tıkala 2 Tıkala 2 linki görebildiğiniz üzere T.C. Kimlik No: ve Şifre istemektedir. Bunun içinde İşkur Web sayfasına bu Tıkala linkinden ulaşabilirsiniz. İşkur sayfasında oluşturacağınız bir cv ile devlet kurumları ve bir çok belediyenin iş ve personel arayışı hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir ve işin nitelikleri ve başvuruları hakkında fazla aramadan ulaşabilirsiniz.
İş hevesinde koşan insanların yanlış sayfalarla buluşmaması için şimdilik bu tarz bir yazı yazdım. Yine iş arayışları ile ilintili faydası olacağını umduğum diğer siteleri de bu yazı altından güncellemeye çalışacağım. Şimdilik hepinize hayırlı bir iş bulabilmeniz ümidiyle Rahman yanınızda olsun

Yorumlar