Bursa Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile ilgili haberleri bu sayfadan bildirmeye çalışacağım. Bunun sayfa içeriğimle bir ilgisi olmadığını biliyorum. Ancak yetkililere sesimi duymaması ve sorunlarımızda ses olacak kimseleri bulamayışım sebebiyle hedeflediğim anahtar kelime olan tag : Bursa Büyükşehir Belediyesi  kelimesinde önce ilk sayfada sonrada ilk sıralara doğru ilerleyip mahalle insanlarımızın ve kentte duyarlı kuruluşların dikkatini çekebilmek amacını taşıyor olacak.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Alo 153 hattı sayesinde vatandaşlarla haftanın 7 günü 24 saat kesintisiz irtibat sağlanıyor. Bu numarayı arayan vatandaşların sorunları, ilgili birimlere yönlendirilerek çözüme kavuşturuluyor. Bir yılda yaklaşık 20 bin vatandaşın istek, şikayet ve önerileri alınırken, ilçe belediyelerini ilgilendiren talepler ise ilgili belediyelere aktarılıyor. Bu servis ile birlikte mahalle sakinlerimizde Alo 153 Bursa Hattı ile şikayetlerini yetkililere bildirebilirler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi nin Bursa Belediyeciliğinin Sosya Hizmetlerinden birisidir. Daha önce sadece yazları açık olan bu işletme yapılan düzenlemelerle 4 Mevsim hizmete açık hale getirilmiş."Yaz sezonu boyunca birbirinden farklı etkinliklerle Bursa şehir merkezinde güzel bir tatil kaçamağı sunan Havuzlupark, spor hizmetleri ve sosyal tesisleriyle de 12 ay boyunca vatandaşlarımızın hizmetine açıldı.  Bursa Büyükşehir Belediyesi Havuzlupark Tesisleri bünyesinde oluşturulan Gizli Bahçe’ye, vatandaşların rahatça spor yapabilmeleri için kondisyon aletleri eklendi.
Burada ki haberlerin yanında Mollafenari Mahallesi sorunlarına dair bildirdiğim haberleri de takip etmeniz gerektiğini düşünüyorum. Bursa Mollafenari Mahallesi sitesine google aramalarından gelen vatandaşlarımızın asıl amacımızın mahallemizin genel sorunlarına ait soru ve sorunları yetkililere duyurma çabamın ana amaç olduğunun anlaşılması benim için dahada değerlidir. Mollafenari Mahallesine tahsis edilmeyen otobüs nedeniyle de insanlarımız Bursa Büyükşehir Belediyesi Havuzlu Park 'a ulaşmak için iki vesayet kullanıp (Mahalle Minibüsü ve heykel güzergahından binilebilecek bir otobüs ile Havuzlu park 'a ulaşabilmektedir.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Havuzlu Park Yürüme mesafesinde bulunan bu tesisler,isteyenlere rahatlıkla spor yapabilme imkanı sunuyor.

Yorumlar