Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışıyor ! mu ?

TAG: BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi şehrin merkezinin dış cephe yenilemesi ve tarihi mekanlarda muazzam restorasyon işleri yapıyor. Aklıma bir çırpıda gelenlerden bazıları şunlar; 


Fabrika-i Hümayun ; Şanlı Osmanlı İmparatorluğunun 1800 'lü yılların son yarısında ipek üretimi için kurduğu Fabrika-i Hümayun, Modelist, Modacı Faruk  Saraç'ın işbirliği ile Bursa için en önemli ve ilk olma özelliği ile "Faruk Saraç Meslek Yüksek Okulu" ismi ile bir sanat okulu haline getirildi. Okuldan mezun olan tasarım ve vizyon sahibi öğrenciler sayesinde Bursa'ya yakışır sanat eserleri vermeye devam edecektir. Fabrika-i Hümayun'un harabe halini bilen bir çok vatandaşımız vardır. Bu harabe yaklaşık 2,5 yıllık bir çalışmayla güzide bir eğitim kurumu haline getirildi.


Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksek Okulu (myo)

Bursa Kalesi ve Bursa Surları ( Hisar içi ) Kamulaştırma Sorunları ve bunların Bursa Büyükşehir Belediyesinin büyük gayretleri ve uzun uğraşları neticesinde yaklaşık 6 yıldır sürdürülen çalışmalar sonucunda 3400 metre uzunluğundaki ihtişamlı Bursa kalesi birer birer buluşturulan burçları ile hızla tamamlanmaktadır. Ara vermeden, duraksamadan sabır ile, lütuf ile ...Yine Ördekli Hamam, Somuncu Baba Aşevi ve aklınıza gelen birçok yerde hiç durmadan çalışan Bursa Büyükşehir Belediyesinin iş makinelerine rastlayabilirsiniz. 

Bunları anlatmamın sebebi yapılan güzelliklerin muhakkak gözden kaçmadığını bilakis takdir ile tespit edildiğinin bilinmesidir. Bunca güzelliği barındıran Bursa Büyükşehir Belediyesi Mollafenari Mahallesi ile ilgili çalışmalarda neden bizleri gözardına ittiğine insan akıl sır erdiremiyor. Bursa'nın belkide yapı olarak hizmeti en çok gördüğü yıllardan birini izlememize rağmen mahallemizde değişmeyen alt yapımız, halen 1990 lı yıllardaki ayak izlerini barındıran bahtsız yollarında ayaklarımızı burkmaktan halen kurtulabilmiş değiliz. Bursa Büyükşehir Belediyesinin sınırları içerisindeyiz, ancak Belediyemizin her türlü imkanından mahrum bırakılmaya devam ediyoruz. İstediklerimiz öyle uzak imkansız ve olanaksız şeyler değil kentimizde var olan ve çoğu bursa, osmangazi ilçesi mahallelerinin yıllardır sahip olduğu imkanlara biz halen pencerelerimizden bakmaktayız. 

Umarım en kısa sürede temiz ve düzenli yollara, çocuklarımızın oynayacağı parklara, araçlarımızı insan gibi park edebileceğimiz otoparklara, Belediyemizin Bursa'nın dört bir köşesine açtığı spor ve sosyal tesislerimize, çocuklarımızın bali çekmek yerine açılacak halı sahada top oynayabileceği mekanlara kavuşuruz. 

Yorumlar