Altan Sokak'ta Beton Yollar Artık Yıkılıyor.

 TAG: OSMANGAZİ BELEDİYESİ

AKİM Başvuru formu ile durum Ak Parti İletişim Merkezine Bildirildi;


Belediye yetkililerine daha önce de defalarca şikayette (Alo 153 Bursa ve Osmangazi Belediyesi ve Akim kanalıyla) bulunduğum yollarımızın kötü oluşuna dair yazılarımı ve genel sorunlarımızı bu sayfada görebilir : Mollafenari Mahallesi Bursa

Yıkılan yolun resimlerini de bu sayfadan inceleyebilirsiniz : Osmangazi Belediyesi 'ne Çağrı Yetkililerden Acil olarak yol problemimize (öncelikli) daha sonrada diğer sorunlarımıza çare bulmaları için tekrar talepte bulunuyorum.

Bana sizden gelen cevapta sorunlarımızla ilgilenileceği bildirilmiş ancak 1 haftadır hiç bir yetkili beni aramamış veya bilgilendirmemiştir. Ve sonucunda resimdekiler gibi çökükler meydana gelmiştir. Evet bu küçük bir çökük olabilir ancak zaten düzensiz olan yollarımız belki bir toprak kaymasını bize haber veriyor olabilir Lütfen konuyla ilgili önlem ve ihtimalleri göz önünde bulundurarak yerel yönetim birimlerimiz olan Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesini konuyla ilgili harekete geçmelerini sağlayın ! Sizlerde konuyla ilgili şikayetlerinizi gerekli mercilere bildirirseniz. Sorunlarımızın daha kolay halledilmesine katkıda bulunabilirsiniz !

Kırmızı ile işaretlediğim alanlarda gördüğünüz üzere toprak kayması oluşmui ve üstüne dökülmüş betonlar düşerek merdivenlerin üzerine kaya şeklinde kaymıştır, yani burada betonun kırılması yada çürümesinden çok bir toprak kayması durumu olabileceğini düşünüyorum. Eğer bir sorun teşkil edebilir mi ? düşüncesiyle Bursa Büyükşehir Belediyesi yada Osmangazi Belediyesi yetkililerince incelenmesi gerekli !

Göçüğün yanında su borusu geçmektedir. Daha öncede açıkta bulunan borular bulunmaktaydı ancak bu kayma ile Bursa vatan sokak ve altan sokak devamınca ilerleyen yolda bu şekilde boruları dışarı çıkmış şekilde görmek malesef şaşırtıcı değil.

Osmangazi Belediyesinin mahallemize olan ilgisizliğine dair eski yazılarımdan tekrar gözden geçirebilirsiniz Altan Sokağı Mollafenari Mahallesi Derman Caddesi'ne bağlayan yolun hemen üstünde beton yol dün geceki yağış sebebiyle kayıp beton parçaları merdivenlerin üzerine dökülmüş harap bi şekilde yetkililerden yapılacak çevre düzenlemesini bekliyor. Bugün ne tesadüf ki zaman gazetesinin Bursa şehir ekinde Bursa'da Bursa Büyükşehir Belediyesi 'nin Bursada yaptığı yenilikleri ve restorasyon işlerini ve Bursa şehrine geri kazandırılan değerlerden bahsediyordu.
Bende doğal olarak mahallemize dair bir yazı aradım ancak ne yazık ki böyle bir şey görmem imkansızdı. Dergiye ait bilgileri kısa özetini buradan Bursa Büyükşehir Belediyesinin Bursa'ya Kazanımları başlığı altında yayınlayacağım. Şimdilik sokak resimlerini aşağıya ekliyorum. Akim ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesine şikayet dilekçelerini bu sayfaya ekleyeceğim.  

Yorumlar